Hansa park a Berlín

Na začátku června jsme s naší školou zavítali do Německa. Konkrétně byl naším cílem zábavní park Hansapark na břehu Baltického moře v severním Německu. Dlouhá cesta nám začala již před půlnocí, ale celkem rychle utekla a my po 8 hodinách cesty mohli stanout před branami parku. Ještě nám nějaký ten čas zbyl a tak jsme se vydali k moři, kde se někteří z nás nebáli a alespoň si ve studené vodě schladili nohy. Pak už nás čekal jen celý den na úžasných atrakcích. Volný pád ze 120m, horská dráha se zrychlením z 0 na 100 km/h za 1.4s, dokonale strašidelná horská dráha Kärnan, vodní dráhy a spousty dalších vynikajících atrakcí. Ještě jako třešnička na dortu bylo, že po odchodu z parku jsme se šli vykoupat do studeného Baltu. Pak už jsme jen padli vysílení do autobusu a nabrali směr Berlín. Vyčerpaní jsme se dobelhali na hostel, kde i přes úmorné vedro jsme pokračovali v započatém spánku. Ráno nám přítomní učitelé připravili, slovy pana učitele Jandače, „kontinentální snídani“.
Krátce na to jsme vyrazili do ulic Berlína. Byli jsme u Braniborské brány, budovy Říšského sněmu, památníku Rudé armády, památníku Holokaustu a dalších památek.
Na Alexander platz pod televizní věží nám byl dá rozchod, který jsme využili na nákupy jídla a oblečení. Na zpáteční cestě nás ještě čekala zastávka u zbytků Berlínské zdi, která dnes slouží především jako plátno pro pouliční umělce. Už teď se hrozně moc těšíme kam zavítáme příště, protože tento výlet byl skutečně nezapomenutelný.
Účastníci zájezdu