Úspěchy v přehazce a ergoregatě

V měsíci únoru se na naší škole konaly dvě sportovní soutěže. 1. února jsme organizovali okresní finále v přehazované dívek 6. a 7. tříd. 12 týmů bylo rozděleno do třech skupin. Naše škola bojovala proti ZŠ Na Valech, ZŠ A. Baráka Lovosice a Gymnáziu Lovosice, které bylo naším nejtěžším soupeřem. Díky poctivému tréninku a bojovnosti,  děvčata všechny týmy porazila a vybojovala si postup do semifinále a po vítězství nad ZŠ Libochovice také do finále. Tam už naše převaha byla jednoznačná a bez jediného zaváhání jsme celou soutěž ovládly a zaslouženě si odnesly ten nejcennější pohár.

Díky za skvělou reprezentaci patří S. Zahrádkové, D. Kameníkové, T. Nelibové, N. Slukové, K. Horčičkové – všechny ze 7.A, Š. Šálkové a N. Gadžorové ze 7.B a B. Slukové ze 6.A. Děvčatům budeme držet palce do krajského finále, které se bude konat 14. března v Mostě.

O týden později veslařský klub Litoměřice organizoval v naší škole veslařskou ergoregatu pro žáky 4. – 8. tříd. I v této soutěži jsme slavili velké vítězství a porazili všechny litoměřické školy. 1.místo v jednotlivcích vybojovala Stella Zahrádková ze 4.A, J. Skřivánek z 5.A, Anna Hartmanová z 5.B a M. Zikmundová ze 7.B. 2.místo obsadili Aneta Prokopová ze 4.B, R. Lepič ze 6.A, S. Zahrádková ze 7.A. Třetí příčku obsadil ještě P. Pukl a z 8.A, Vojtěch Špáta ze 4.A.

Všem žákům také gratulujeme za skvělé úspěchy.

Mgr. Pavla Živnůstková

Páťáci v galerii

Na začátku února jsme navštívili Severočeskou galerii výtvarného umění v Litoměřicích. Výstava s názvem „KRAJINOMALBA 19. STOLETÍ, SEVERNÍ ČECHY“ nás hned zaujala. PhDr.Olga Kubelková nám velmi poutavě přiblížila práci umělců – malířů v 19.století. Zavedla nás do úrodné krajiny Litoměřicka, Roudnicka, Českolipska a do hornatého pohraničí. Sledovali jsme změny krajiny v 19.století a dnes. Po prohlídce dostal každý žák malou část obrazu, kterou se pokusil dokreslit v duchu 19.století podle svých představ. Ani jsme si nemysleli, že to bude tak těžké. Bez pomoci PhDr. Olgy Kubelkové bychom to nezvládli. Na závěr jsme svá díla porovnávali s originálem výstavy a celý program se nám moc líbil.

Žáci 5. A a 5. B

Bronzový tým futsalistů

V úterý 6. února se ve sportovní hale ZŠ U Stadionu konalo okrskové kolo v halové kopané mladších žáků (kategorie 6.-7.třída). Turnaje se celkem zúčastnilo osm škol z Litoměřic a blízkého okolí. Náš tým byl zařazen do čtyřčlenné skupiny B. Prvním soupeřem našich chlapců byla ZŠ Žalhostice. Tento tým jsme dokázali porazit jasným rozdílem 4:0. Posléze jsme hráli vyrovnané utkání s Masarykovou ZŠ, které skončilo nerozhodným výsledkem 1:1. V posledním utkání ve skupině jsme se střetli s domácím týmem ZŠ U Stadionu. K postupu ze skupiny do semifinále jsme s tímto týmem nesměli prohrát. Po výborně odehraném utkání, jsme dokázali s pozdějším vítězem turnaje uhrát cennou remízu 1:1. Tento výsledek nám zaručoval druhé místo ve skupině a postup do semifinále. V něm jsme se utkali s favority celého turnaje ZŠ Ladova. V první polovině utkání jsme dokázali soupeře dostat pod tlak vstřeleným gólem a dobrou obranou. Zhruba v polovině utkání ZŠ Ladova vyrovnala a od té doby byla lepším týmem, závěr ovládla a zvítězila zaslouženě 4:1. V utkání o třetí místo čekala naše chlapce ZŠ Boženy Němcové. V normální hrací době žádný gól nepadl a o vítězi museli rozhodovat penalty. V prvních třech sériích padlo po jedné brance na obou stranách. V závěrečné čtvrté sérii dokázal náš brankář Vašek Kὕhn nejprve penaltu soupeře chytit a následný pokutový kop proměnit – výhra 2:1 na penalty a oslavy mohly začít.

Za vzornou reprezentaci školy děkujeme těmto žákům: Adam Király a Richard Kutnar (6.A), Matěj Kocur a Filip Bůžek (7.A), Patrik Bouša, Tadeáš Pokorný a Vašek Kὕhn (7.B)

Martin Markvart

Valentýnský den

Školní klub vyhlašuje na 8. 2. 2018 Den svatého Valentýna. V tento den přijdou všichni v barvách lásky, klidu a usmíření. Každý žák, ale i učitelka a učitel, by měl mít na sobě jeden kus oblečení červené, růžové nebo fialové barvy. Dále vyzýváme k napsání „valentýnek“ (malých kartiček), které se budou v ten den doručovat. Důležitý není podpis, ale adresát.

Fotky z valentýnského dne ve fotogalerii 

Bc. Lucie Dominová

Žáci 3.tříd v knihovně

Žáci 3.A a 3.B navštívili v pátek 19.1.2018 knihovnu K.H.Máchy. S paní knihovnicí besedovali o tom, jaký je rozdíl mezi beletrií a encyklopedií.

Mgr. Michaela Hasmanová

Popelka na ledě

Lednový výlet turistického kroužku se nesl v duchu kulturního zážitku. V sobotu 13.1. jsme vyjeli, společně s dalšími dětmi z I. stupně a také jejich rodinnými příslušníky, na úplně poslední představení kouzelného muzikálu na ledě Popelka. V sezoně 2017/18 sjezdili tvůrci s tímto programem plno evropských měst a závěr patřil O2 aréně v Praze. A my jsme u toho nesměli chybět. Program nás nadchl svou výpravou, nápady, skvělou hudbou pana Maláska, pěveckými a hereckými projevy, ale hlavně krasobruslařskými výkony. Nechyběla ani kouzla – třeba tehdy, když čaroděj vykouzlil Popelce přímo na ledové ploše troje šaty.

Celý výlet se nám vydařil, vraceli jsme se jako spokojení diváci s mnoha krásnými pocity a zážitky.

Mgr. Ilona Futerová

Školní liga v miniházené

Naše škola je opět zapojena do projektu školní ligy v miniházené 2. – 5. ročníků. Od začátku roku již proběhly 4 přípravné turnaje, kde se nepočítá skóre, pouze si to žáci zkouší a dostávají prostor pro sportování. Na každý turnaj proto bereme pokaždé jiné žáky, aby si tento sport vyzkoušelo, co možná nejvíce našich žáků. V květnu, či červnu se posléze uspořádá velký turnaj, který bude zahrnovat i výsledky. Finálového turnaje se zúčastní hráči, kteří během těchto přípravných turnajů prokáží největší kvalitu.

Myslím si, že naše žáky tento druh sportování velice baví, protože je tato hra velice rychlá a padá mnoho gólů. Turnaje se odehrávají v Lovosické hale Chemik, bez veškerého tlaku na výsledek, kde během celého turnaje hraje hudba a proto je zde velice příjemná atmosféra.

Mgr. Roman Jelínek

Lyžák v Peci pod Sněžkou

Takže … jeli jsme asi 3 hodiny autobusem do města Pec pod Sněžkou a potom jsme šli 3 km do chaty. Mě se zdálo, že je to jen 1 km. Došli jsme k chatě Rozkoš a tam se ubytovali. Ještě první den jsme šli lyžovat. Rozdělili jsme se na 3 skupiny – citróni, pomeranče a modřiny (sněhuláci). Sněhuláci ze začátku trénovali před chatou, pomeranče s citrónama lyžovali na sjezdovce u chaty. Později se k nám sněhuláci přidali. Také jsme byli na běžkách. Poprvé mě to nebavilo, ale potom mě to začalo bavit. Třetí den se vybraná skupina vydala na velkou sjezdovku. Tam mě to moc bavilo. Vyjeli jsme sedačkovou lanovkou na sjezdovku Zahrádky a sjeli na lyžích dolů. Občas jsme jeli na kotvě a když jsme jeli dolů mohli jsme jet úsekem, kde nám měřili rychlost na lyžích. Poslední den jsme měli soutěže a diskotéku. Nejvíc tancoval Martin. Všichni ho osvětlovali a tleskali mu.

Doporučení kamarádům: Určitě jeďte na lyžák. Je mi líto těch co tam nebyli. Byla to velká sranda a moc jsem si to užila.

Šárka Š. žákyně 7.B

 

Předvánoční sportování

Ještě se vracíme k předvánočnímu sportování, kterého se zúčastnili žáci 2.stupně. Bojovalo se ve florbalu a přehazované a jak se stalo již tradicí, nejúspěšnější družstva se na závěr utkala v souboji s učitelskými výběry. Nebylo důležité jak zápasy skončily, ale že všichni v pěkné atmosféře podali maximální výkony. O čemž se můžete přesvědčit v bohaté fotogalerii.

Krásné Vánoce

Přejeme všem dětem krásné Vánoce, hodně dárků pod stromečkem a v Novém roce hodně jedniček a štěstí při zkoušení a písemkách.

Pedagogickému sboru a zaměstnancům školy klidné vánoční svátky, pohodu a v Novém roce hlavně zdraví a štěstí.