Krásné prázdniny

 

 

 

 

 

 

 

 

Přejeme všem žákům krásné prázdniny plné sluníčka, zážitků a pohody. Všem zaměstnancům příjemnou dovolenou.

Junior NBA – postup do play-off

Žáci a žákyně prvního stupně (3.-5.třída) se zapojili do projektu junior NBA v basketbale. Z kvalifikace dokázali postoupit do základní části turnaje. V pomyslném draftu byl naší škole přidělen věhlasný tým Los Angeles Lakers, za který momentálně hraje, jeden z nejlepších basketbalistů světa, Lebron James. Základní část se odehrála v Děčíně a ve Varnsdorfu a náš tým “Lakers” ani jednou nezaváhal, všechna utkání vyhrál a obsadil s přehledem první místo ve své skupině. Postoupil tím do vyřazovacích bojů z nejlepší možné pozice. Play-off se bude hrát až v novém školním roce, v září 2022. Blahopřejeme žákům a žákyním k postupu a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Martin Markvart

Básnička z Hrádku

Hlášení, hlášení: žáci ze 7.A a 8.A
ozdravný pobyt přežili, i když je úči mučily,
pořád někam chodili, ráno za trest běhali
dobrovolně se otužovali, na trampošce se strkali,
cestou na hrad remcali, nikde však nebloudili,
115 schodů vystoupali, z věže se výhledem kochali,
v jezeře se koupali, z mola do vody skákali,
v lanovém parku šplhali, až všechny překážky zdolali,
na Trojzemí do Polska zdrhali, v lese pak dřevo sbírali,
hodinu oheň zapalovali, vtipné historky poslouchali,
na stezku odvahy se vydali, cestou strachy vřískali,
protože na sebe bafali, až se zcela vyšťavili,
ve vlaku vytáhli mobily anebo spali za chvíli,
zaplať pánbůh jsme je už domů vrátili,
aby si je užil někdo víc, než dvě úči z Nemanic :-D

Lenka a Lucka

Zábavní Heide park

Po 3 letech pandemické nepřízně jsme se vrátili na vlnu německých zábavních parků. Vrátili jsme se do míst, kde to vše začalo, Heide park. Jedná se o 5.nejlepší zábavní park v Evropě. Všech 53 účastníků zájezdu z naší školy zde prožilo nezapomenutelné chvíle plné emocí a adrenalinu. Už teď se všichni těší na další podobné výlety , které jistě budou i v dalších letech.

Ing. Vojtěch Jandač

Běžíme pro Hospic sv. Štěpána

Běhám a pomáhám, běžím pro ty, kteří již sami běhat nemohou, běžím jako o život. Sedmáci běželi pro Hospic sv. Štěpána.

Třídní schůzky rodičů

Vážení rodiče, zveme Vás na třídní schůzky, které se budou konat ve čtvrtek 28. 4. 2022 od 17:00 h. V tento den se také uskuteční schůzka Rady rodičů, od 16:30 h ve sborovně školy. Třídy 3.B, 4.B, 5.A a PT mají třídní schůzky již v úterý 26.4.2022.

Tradiční soutěž ve skoku do výšky

Ve středu 20. dubna se na ZŠ Ladova uskutečnil již 25. ročník Litoměřické laťky. Soutěž byla vyhlášena pro děvčata a chlapce ze 7. – 9. tříd. Konkurence byla velká.  Celkem se přihlásilo 45 závodníků. Naši školu reprezentovali Miroslav Hodurek, Tomáš Talpa (130cm), Šimon Melmuka (135cm), Jakub Kolínský (135cm), Jakub Skřivánek (135 cm), Jakub Fiala (140cm). Největšího úspěchu dosáhl Kristián Pokorný, který skočil 145 cm a získal bronzovou medaili. Všem žákům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Mgr. Pavla Živnůstková

Školní fórum

V úterý 12. dubna se opět, po dvou letech, konalo v naší škole Školní fórum. Zúčastnilo se 25 vybraných žáků a žákyň z pátých až devátých tříd. V pětičlenných skupinkách diskutovali a vymýšleli, co se jim na škole i ve městě líbí a co by se mohlo zlepšit. Své návrhy prezentovali před zastupiteli města Litoměřice, panem místostarostou a paní ředitelkou. Žákům byla dána zpětná vazba, jaké projekty lze realizovat a jaké bohužel zrealizovat nejdou.

Martin Markvart

Kemp vítězů na naší škole.

Kemp vítězů, tedy pětidenní sportovní příměstský tábor pod vedením špičkového českého atleta, zavítá do našeho města od 15. do 19. srpna 2022. Registrace běží v plném proudu na webu www.kempvitezu.cz. Projekt pod patronátem českých olympioniků má už pětiletou tradici. Děti od 1. třídy základních škol až do 15 let, pod vedením zkušených trenérů, vybíraných Denisou a Adamem Helceletovými, zažijí týden plný pohybu, rozvoje mentálních schopností a zdravého životního stylu.

Denisa Helceletová představila projekt našim žákům při své návštěvě 5. dubna. Při autogramiádě pohovořila o své atletické kariéře a následně s žáky 3.B a 5.A absolvovala ve školní tělocvičně ukázkové hodiny.

Informace o plánovaném kempu v Litoměřicích mohou zájemci získat na stránkách ZDE.

Naše škola poskytne účastníkům Kempu vítězů zázemí a věříme, že tak s velkou parádou „pokřtíme“ nově budovaný atletický ovál ve školním sportovním areálu.

 

1.místo v jízdě na veslařských trenažérech

Dne 30. března se v naší škole konal 10. ročník Přeboru litoměřických škol v jízdě na veslařských trenažérech. Naší školu reprezentovali tito žáci: 4. ročník – Eliška Cechnerová, David Hübl – 2. místo, Matyáš Malý1. místo, Eliška Vokálková – 3. místo. 5. ročník – Kateřina a Kristýna Paškovi, Patrik Gutmann a Gurpreet Singh, který v této kategorii zvítězil. 6. ročník reprezentovali Nela Kohlová, Lucie Dvořáková, Marek Kameník a ThanhAn BuiKim. V 7. třídách s přehledem obsadili první dvě místa Jakub Hlavnička a Filip Kuchař, výborný  výkon předvedla také Veronika Vítková na 3. místě a Tereza Kuběnová. Závěr patřil děvčatům z osmých tříd, kde zvítězila Stela Zahrádková a kousek za ní na 2. místě skončila Kristýna Businská. Za chlapce statečně bojovali Daniel Vejmola a Mirek Rác.

Všechny výkony našich žáků také přispěly k celkovému vítězství naší školy mezi všemi školami v Litoměřicích. Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy!

Pavla Živnůstková