Běh po úštěckých schodech

V pátek 15. září se konal v krásném historickém centru Úštěku běžecký závod. Naší školu reprezentovalo celkem 12 dětí prvního stupně – Nelly Matějková, Jan Vojtíšek, Bao Nam Nguyen, Karolína Jonášová, Tomáš Talpa, Stela Zahrádková, Nicolas Havlíček, Nela Prokšová, Adéla Hüblová, Anna Hartmanová, Jaroslav Růžička a Daniel Bareš. Všem dětem se dařilo náramně a více jak polovina skončila mezi deseti nejlepšími dané kategorie. Anna Hartmanová obsadila v kategorii mladších žákyň krásné 2. místo a Daniel Bareš kategorii starších dětí dokonce vyhrál a umístil se na 1. místě. Všem žákům a žákyním gratulujeme, děkujeme za výbornou reprezentaci školy a těšíme se příští rok na již osmý ročník běhu po úštěckých schodech.

Martin Markvart

Techdays 2017

Ve dnech 4. – 6. 10. 2017 se na výstavišti Zahrada Čech uskuteční prezentace středních i vysokých škol a firem s technickými obory a řemesly TECHDAYS.

Další informace v letáčku.

Slavnostní zahájení školního roku

autor M. Zimmer

V pondělí 4. 9. 2017 nastoupili noví žáci do prvních tříd. Slavnostní přivítání uváděla paní ředitelka a popřála nejen „prvňáčkům“ úspěšný škol rok.

V bohaté fotogalerii, kterou pro nás nafotil pan M. Zimmer, se můžete podívat na některé tváře, ve kterých se objevovala různá očekávání. Tak všem přejeme úspěšný nový školní rok 2017/2018!

Zahájení školního roku

První školní týden:

  • pondělí 4. 9. 2017 8:00 – 8:45 h Slavnostní zahájení školního rroku, přivítání prvňáčků
  • úterý 5. 9. 2017 8:00 – 9:40 h vyučování s třídní učitelkou
  • středa 6. 9. 2017 8:00 – 10:45 h vyučování s třídní učitelkou
  • čtvrtek a pátek 7. a 8. 9. 2017 8:00 – 11.40 h vyučování s třídní učitelkou, II. stupeň podle rozvrhu – bez odpoledního vyučování.

Po skončení vyučování mohou děti využít školní družinu a jít na oběd.

V pondělí 4. 9. bude provoz školní družiny od 6:00 h do 12:00 h, v úterý 5. 9. od 6:00 h do 15:00 h.

Ve čtvrtek 7. 9. 2017 od 16:00 h úvodní třídní schůzka rodičů žáků 1. tříd!

Atleti na soustředění

Atleti z naší školy se vydali třetí týden v červenci na letní soustředění do Pece pod Sněžkou na chatu Lucký. Krásná příroda Krkonoš jim poskytla spoustu možností k letnímu tréninku. Děti zvládly výlet na Sněžku a pak pěšky přes Studniční horu, Luční horu, Výrovku a zpět. Soutěžily v Krakonošově zahrádce, hledaly poklad, hrály fotbal, badminton, orientační běh a mnoho dalších her. Odměnou za zdolané kilometry  byla „bobová dráha a „Relax centrum“ v Peci pod Sněžkou. Zde si všichni vyzkoušeli svoji odvahu, rychlost a zdatnost. Druhou odměnu jim nabídla nádherná příroda v podobě borůvek a velkých hřibů, které děti nacházely. Soustředění však nebylo jen o tréninkovém “drilu”. Ve volném čase děti soutěžily ve vědomostních hrách, poznávaly krásy Krkonoš a u táboráku zpívaly a vyprávěly vtipy.  Po ukončení a zhodnocení celého soustředění byli všichni odměněni sladkostmi a dárečky. Už nyní se mladí sportovci těší na další atletické soustředění.

                                                            Mgr. Miloslva Šikýřová, Lenka Banachová

Zahradní slavnost

Podívejte se na fotogalerii ze Zahradní slavnosti. Najdete zde nejen fotografie z vystoupení jednotlivých tříd, ale i ze šerpování deváťáků, z řádění v pěně, nebo momentky z rozlučkového fotbalového zápasu.

Přejeme všem žákům krásné, dlouhé, sluníčkové prázdniny a všem pedagogům a zaměstnancům školy pohodovou dovolenou.

Eliška a Kuba na Hradě

Město Litoměřice a Nadační fond Kalich organizovali slavnostní ocenění žáků litoměřických základních škol, kteří dosáhli v letošním školním roce mimořádných školních úspěchů. Na slavnostní večer byli z naší školy pozváni Eliška Marešová (9.A) a Jakub Vítek (5.A), kteří z rukou místostarosty Mgr. Karla Krejzy převzali ocenění. I my Elišce a Kubovi gratulujeme.

Zahradní slavnost

Již 3.ročník zahradní slavnosti zakončí školní rok. Zveme Vás dne 28. 6. od 15:00 h na pestrou přehlídku vystoupení našich žáků, kteří se chtějí pochlubit jak jsou šikovní, nápadití a učenliví. Zároveň popřejeme našim deváťákům hodně štěstí do další etapy života a přivítáme prázdniny! Plakátek slavnosti ZDE

Finále v miniházené

Žáci naší školy se zúčastnili finálových turnajů Litoměřické školní ligy v miniházené. Nejprve do Lovosic vyrazili žáci 2. a 3. tříd. Ti svůj turnaj odehráli již 7. 6. a obsadili po bojovném výkonu krásné třetí místo, přičemž o 2. až 4. místě rozhodovalo skóre mezi třemi družstvy. Hráče musíme pochválit zejména za bojovnost a nasazení v každém utkání. Sestava – Havlíček, Pokorný, Vejmola, Lacko, Poráč, Talpa, Horčička, Nauč.

Žáci 4. – 5. tříd odehráli svůj finálový turnaj o týden později 14. 6. V základní skupině obsadili 3. místo a tak nakonec hráli o 5. – 8. místo. V této skupině dokázali obsadit 6. místo, kvůli jednomu nevydařenému zápasu. I tak je třeba všechny zúčastněné žáky pochválit za předvedený výkon, snahu a bojovnost. Sestava – Plosová, Kutnar, Vojtíšek, Čedík, Kubincová, Skřivánek, Hodurek, Rác, Pfeifer.

Mgr. Roman Jelínek

Druháci se rozloučili se školním rokem ozdravným pobytem

S letošním školním rokem se žáci 2.A a 2.B rozloučili ozdravným pobytem v malebném prostředí Polevska, které leží na úpatí Lužických hor. Svůj pobyt v přírodě zahájili v pondělí 12. června výletem na skalní hrad ve Sloupu. Potom se ubytovali v pěkném penzionu Na křižovatce. Během celého pobytu, který provázelo příjemné slunečné počasí, si druháci užili spoustu zábavy – hledali poklad, navštívili farmu s koníky, zahráli si fotbalový turnaj, stavěli domečky pro lesní skřítky, báli se na stezce odvahy, šli na výlet do Nového Boru, kde si prohlédli muzeum skla a sami si vyfoukli ozdobnou skleněnou kuličku, opékali buřtíky, zatancovali si na karnevalu. V pátek se na cestě zpět k maminkám a tatínkům ještě stihli projet výletní lodí Máj po Máchově jezeře.

Všichni účastníci zájezdu byli s jeho průběhem moc spokojeni a těší se, že si podobný výlet s kamarády ze třídy a se svými pedagogy zopakují i na přesrok.

Mgr. Ilona Futerová