Zahradní slavnost

Vážení rodiče a přátelé naší školy, srdečně Vás zveme na již tradiční Zahradní slavnost, která se uskuteční ve čtvrtek 28. června 2018 od 15:00 h v areálu školy. Připravená jsou vystoupení žáků jednotlivých tříd, rozloučení s deváťaky a také nabídka zapojení do závěrečného tančení. Akci zakončíme fotbalovým utkáním učitelů, žáků a rodičů. Plakátek ZDE.

Páťáci v zábavném parku Mirakulum

Ve středu 13.6. jsme vyjeli za zábavou do Milovic. Celou cestu nám pršelo. Doufali jsme, že v zábavném parku pršet nebude. Déšť neustal, ale nám to nevadilo. Užívali jsme si atrakcí. Pokořili jsme dvoulanovky, houpačky malé, houpačky obří, kolotoče, bludiště, podzemní chodby, trampolíny, tobogány a prolézačky. My sportovci jsme otestovali i vodní svět. Zábavný park je obrovský, má 10 hektarů a stále se rozšiřuje. Všechny atrakce byly super. Cestou do Litoměřic nám pan řidič zatopil, takže jsme téměř uschli. Výlet se nám moc líbil a rádi se tam vrátíme.

Žáci 5.A a 5.B

Miniházená

Naše škola byla opět v tomto školním roce zapojena do projektu Litoměřické školní ligy v miniházené organizované házenkářským klubem Lovci Lovosice. Během školního roku se konalo celkem 8 přípravných turnajů, kterých se zúčastnilo přes 65 žáků naší školy z 2. – 5. třídy. Následně se konaly finálové turnaje, kde se již počítali výsledky.

Finálový turnaj pro žáky 4. – 5. tříd se konal v úterý 5. června, kde se mezi sebou ve dvou skupinách utkalo celkem deset družstev. Žáci naší školy v těžké konkurenci nakonec dokázali zvítězit, když ztratili pouze jeden bod za remízu ve skupině. Patří jim tedy velké poděkování za předvedený výkon a obrovskou snahu. Tento tým byl tvořen zejména žáky, kteří během roku navštěvovali kroužek miniházené a to na předvedené hře bylo velice znát. Soupiska: Skřivánek, Reichman, Čedík, Hodurek, Rác, Berky, Bareš, Pfeifer, Tlachna, Vejmola.

Finálový turnaj pro žáky 2. – 3. tříd se konal v pátek 8. června. Hrál se stejným modelem jako turnaj starší kategorie. Zde naši žáci obsadili 9. místo, ale i tak je třeba všem zúčastněným poděkovat za bojovnost a nadšení. Soupiska: Zavřel, Talpa, Michal, Horčička, Krajník, Obereiter, Gujda, Homola, Vašutová.

Mgr. Roman Jelínek

Třídní schůzka budoucích prvňáčků

Vážení rodiče, zveme Vás na třídní schůzku rodičů budoucích prvňáčků, která se bude konat ve čtvrtek 21. 6. 2018 od 16:30 h v budově školy, 1.patro, respirium.

Na třídní schůzce budete informování o složení třídních kolektivů, fungování školní družiny a školní jídelny. Třídní učitelé Vás budou informovat co připravit dětem před nástupem do školy a jak bude organizován první týden v září.

Životní zážitek

Téměř každý rok jezdila naše třída na ozdravný pobyt. Ale tento rok tomu bylo jinak. V průběhu celého školního roku jsme šetřili na výlet do Heideparku v Německu.

Dobrodružství začalo už samotným vstáváním, odjezd byl naplánován na druhou hodinu v noci. Vstávání mi činí obtíže, ale tohle noční vstávání mi vůbec nevadilo, bylo příslibem báječného výletu. Za necelých šest hodin jízdy autobusem jsme konečně dorazili do cíle naší cesty. Konečně jsme dorazili na místo. V Heideparku na nás čekaly atrakce, o kterých se nám ani nesnilo. Vyslechly jsme si pokyny a instruktáž od “náčelníka“ a poháněni adrenalinem jsme vyrazili vstříc novým zážitkům. Osobně jsem vyzkoušel Desert race. Vystřelovací horskou dráhu. Teprve druhý den doma jsem si přečetl, že divoká jízda začíná se zrychlením z 0 na 100 km/hod. za 2,3 sekundy. Při atrakci Colossos jsem překonal svůj strach, i když zprvu se mi ani nechtělo otevřít oči, ale nakonec se mi to povedlo. Pocit, který ve mně vyvolal pohled z atrakce dolů, však už nebyl pouze strach. Cítil jsem i jakýsi pocit zvědavosti, co to se mnou udělá. Stejné pocity jsem zažíval i na atrakci Limit, když jsem byl ve vozíku, který nejede po kolejích, ale je zavěšen a mě lítaly nohy vzduchem. Zhoupl jsem se na pirátské lodi Bounty, vyzkoušel si Mountain – rafting, to je jeden z nejlepších a nejdelších evropských raftů, vodní bitku a v Lucky landu, malém westernovém městečku jsem si připadal jako na divokém západu, byla možnost si i zkusit rýžování zlata. V Heideparku jsem si vyzkoušel téměř všechny atrakce, jen dvě jsem vynechal, ale věřím tomu, že příště už je určitě pokořím.

Domů jsme odjížděli naprosto vyčerpaní, ale neskutečně šťastni a plni nových dojmů. Už teď se těšíme, s čím nás pan učitel překvapí příště a že to bude něco zajímavého, o tom nikdo z nás nepochybuje.

Jakub Vítek,  6.A

Turistický kroužek v zoo.

V sobotu 2. 6. ukončil turistický kroužek činnost v letošním školním roce poslední výpravou do ZOO v Ústí nad Labem. Viděli jsme krmení tuleňů, lvů, medvěda a surikat. Největší zážitek byla návštěva výběhu lemurů, kde jsme stáli 20 cm od těchto krásných a zajímavých tvorů. Výlet byl plný pohody, letního počasí a zmrzlinky. A teď už se těšíme na prázdniny.

Mgr. Ilona Futerová

Zábavný park Mirakulum

V pátek 1. 6. se v rámci oslav Mezinárodního dne dětí vypravily třídy III.A a III.B na školní výlet do zábavného parku Mirakulum. Děti si zde užily dopoledne plné zábavy – prolézačky, houpačky, trampolíny, kolotoč a sladkou tečkou v horkém počasí byl pak nanuk pro všechny zúčastněné.

Mgr. Ilona Futerová

Prvňáčci na ozdravném pobytu

Prvňáci z ‚áčka‘ a ‚béčka‘ prožili hezké chvíle ve dnech 30. 4. – 4. 5. 2018 na ozdravném pobytu ve Sloupu v Čechách. Užili si krásné přírody, vydali se na skalní hrad, navštívili sklárnu v Novém Boru, při zpáteční cestě opustili ‚suchou zem‘ a plavili se lodí po Máchově jezeře. Pobyt se jim líbil a už se těší na další akce.

Mgr. Zdeňka Zimmerová

V Malé pevnosti

Ve čtvrtek 24.5. jsme se vydali do Terezína. Ve vlastivědě jsme se učili o 2. světové válce, o hrdinství i utrpení lidí.                                                                                      Návštěva Malé pevnosti a Muzea ghetta nás však ohromila. Provázela nás bývalá paní  učitelka Veronika Slavíková. Viděli jsme špatné podmínky vězňů tábora, jejich cely, sprchy a chodbu na popraviště. V kině jsme se dívali na film, který nacisté natočili pro Červený kříž o tom, jak se měli obyvatelé ghetta dobře. Byla to lež.                  V Muzeu ghetta byly dopisy, obleky, nádobí a fotografie padlých židů. Když jsme si před odjezdem kupovali zmrzlinu, tak jsme si uvědomili, že bychom takovou hrůzu nikdy zažít nechtěli a jsme rádi, že žijeme v míru.

Žáci 5.A a 5.B

Okrskové kolo v atletice

Ve středu 23. 5. 2018 se uskutečnilo na naší škole okrskové kolo nejmladšího žactva v atletice. Zahájila ho paní ředitelka Mgr. Blanka Ježková a popřála žákům mnoho úspěchů a soutěžení v duchu fair play. Z celkového počtu 79 žáků ze čtyř zúčastněných škol (ZŠ Havlíčkova,  ZŠ Na Valech, ZŠ Terezín a ZŠ Ladova) postoupilo do okresního kola, které se koná ve středu 30. 5. 2018 v Lovosicích,  7 žáků naší školy, umístěných na 1., 2.,nebo 3. místě.

I. ročník: Tadeáš Branke, 1. místo, Sing Gurpret (oba 1.A) 2. místo,

II. ročník: Alan Kameník (1.C) 3. místo,

III. ročník: Nikol Kekrtová 3. místo, Karolína Jonášová (obě 3.A) 2. místo,

V. ročník: Nikolas Rác 1. místo, Klára Kunstová (oba 5. B) 3. místo.

Děkujeme za vzornou reprezentaci a budeme držet palce v dalším kole.

Mgr. Miloslava Šikýřová