Čarodějnice

Letošní svátek čarodějnic připadl na úterý 30. dubna. Děti ze školní družiny letos opět plnily úkoly a soutěžily v prostorách školy a družiny, kde pro ně paní vychovatelky ve spolupráci se žáky vyšších ročníků připravily strašidelné a znalostní disciplíny. Letos jsme si buřtíky neupekly, ale nepřijdeme o ně! Další akcí je Den dětí.

Škola má novou aparaturu

Jsme rádi, že Vám můžeme oznámit, že škola pořídila novou ozvučovací aparaturu. Aparaturu jsme pořídili z finančních prostředků, které byly vybrány v rámci adventního jarmarku. Znovu tedy děkujeme všem, kteří touto formou naši školu podporují. Věříme, že nový ozvučovací set přispěje k pěkným zážitkům, spojených s vystoupením našich žáků.

Tvořivá dílna a plavání se ŠD

V sobotu se sešli děti se svými rodiči, aby si užili jarního tvořenívelikonoční tématikou. Další si mohli společně zaplavat v krytém bazénu. Vychovatelky školní družiny se na tuto tradiční akci pečlivě připravily a nabídly všem účastníkům rozmanité činnosti. Těší nás, že i letos byl zájem o tuto akci veliký a všichni, kteří do školy přišli, byli spokojeni. Děkujeme všem, kteří nás podpořili, paní asistentkám a učitelkám, které pomáhaly a šikovným pekařkám a pekařům, kteří přinesli dobroty na svačinku.

Dagmar Hrdinová

Ukliďme Česko

Sobota 6. dubna tradičně patřila celostátní akci „Ukliďme Česko“. Dobrovolníci tento den uklízejí odpadky po lidech, kteří je odhazují do přírody, přestože je kolem nás spousta kontejnerů na tříděný i směsný odpad a město Litoměřice provozuje sběrný dvůr. Ani my jsme letos nemohli chybět! Děkujeme touto cestou žákům 4.A a jejich rodičům, že jim není lhostejné, jak vypadá životní prostředí, v němž žijeme. Jsou tak vzorným příkladem pro ostatní.

Mgr. Ilona Futerová

Ekohrátky, ozdravný pobyt 4.A a 4.B v Peci pod Sněžkou

Poslední týden v březnu vyjeli čtvrťáci naší školy na chatu Lucký v Peci pod Sněžkou, kde se zúčastnili ekologického programu EKOHRÁTKY, který byl finančně podpořen Fondem životního prostředí. Pro žáky byl připraven zajímavý program. V pondělí a v úterý za nimi dorazili pedagogové z KRNAPu. Vysvětlili jim, co je to národní park, povídali o chování v této chráněné oblasti, dále se děti dověděly o endemitech ze světa rostlin a živočichů vyskytujících se pouze na území Krkonoš. V přírodě zkoušely za pomoci nahrávky přilákat našeho nejmenšího ptáčka – králíčka. A podařilo se. Další dopoledne patřilo fauně a flóře Krkonoš. Děti poznávaly živočichy podle srsti, paroží, nožek a rostliny podle obrázků. Asi nejvíce se dětem líbil celodenní výlet z Pece pod Sněžkou  autobusem do Janských Lázní odkud vyjely lanovkou na Černou horu a pěšky došly až na Hnědý vrch s rozhlednou, kterou nejodvážnější turisté zdolali. Ve čtvrtek žáci zpracovávali informace v testu, tvořili mapu výletu a plánek okolí chalupy. Závěrečný den si děti užily v Horním Maršově, kde sídlí Středisko ekologické výchovy Sever. Pro děti zde byly připraveny dílničky a tak si všichni vyrobili postavičky ze lnu, navlékali si korálky, filcovali z ovčí vlny a zkusili tkát na tkalcovském stavu.

Během celého pobytu vyplnily děti volné chvíle koulováním, bobováním a lyžováním, protože letošní příděl sněhu v Krkonoších byl skutečně bohatý a sněhová nadílka  vydržela i do závěru března.

Ozdravný pobyt s ekologickou výchovou byl velmi úspěšný, děti byly spokojené a nadšené. A to byl náš hlavní cíl.

Mgr. Ilona Futerová

Sny se plní.

Jsem obyčejný kluk, který má své sny a ideály. Každý člověk by měl mít své sny, jinak nemá pro co žít. Sen sice není nic hmatatelného, ale  některé se i přesto mohou stát skutečností. A právě to potkalo mne samotného.

Mým největším koníčkem je sledování a rozebírání sportovních utkání.  Sport mi přináší radost, tedy hlavně fotbal a vše, co k tomu patří. Velkým plusem je to, že mám ve svém okolí člověka, se kterým si mohu o tom všem popovídat. Je to můj děda, můj vzor a velký motivátor. Naší společnou srdcovou záležitostí je hlavně pražská fotbalová Slavia.

Byl pondělní večer a já jsem se shodou šťastných náhod ocitl v hotelu, kde byla ubytována brazilská fotbalová reprezentace. Možnost být tu přítomen mi zařídil můj třídní učitel Vojtěch Jandač. Z blízka jsem měl možnost vidět, co všechno jeho práce pro FAČR obnáší. Znamená to být non-stop k dispozici po celou dobu pobytu brazilské reprezentace, bez nároku na jakékoliv osobní volno či odpočinek.

Nejprve nás  usadili v lobby luxusní restaurace. Během pár okamžiků kolem mne najednou prošel Alex Sandro, hráč italského klubu Juventus FC. Nevěřil jsem vlastním očím. Ale hlavní událost a zároveň zlatý hřeb večera měl teprve přijít. Byl jím rozhovor s aktuálně  nejdražším gólmanem světa – Alissonem. Nic jsem nechtěl ponechat náhodě a už týden dopředu jsem si o něm zjišťoval veškeré dostupné informace. Přece nemohu mého třídního učitele zklamat, když mi dal takovou příležitost.

Najednou přišel, v teplákové soupravě, s úsměvem na tváři, mírnými rozpaky a kávou v ruce. Vzájemně jsme se představili a pevně si potřásli pravicí. Ruce se mi klepaly a hlas se mi třásl. Nervozita ze mě naštěstí po první otázce „spadla“. Celý rozhovor probíhal v přátelském duchu. Mluvil o tom, že mu sport přináší radost z úspěchu, pocit soupeřivosti a někdy také slzy v očích. Protože celý rozhovor probíhal neformálně v hotelovém lobby, naskytla se mi příležitost vidět v hotelových papučích Marquinhose, hráče týmu Paris Saint-Geramin ve francouzské Ligue 1. Dále se na chodbě mihl Philippe Coutinho Correia hráč velkoklubu FC Barcelona a Thiago Emiliano da Silva, spoluhráče Marquinhose.

Po návratu domů jsem nemohl usnout, uvědomil jsem si, že tohle je další krůček k práci mých snů, přesně toto bych si přál v životě dělat, sportovního redaktora.

Vážený pane učiteli, skládám Vám poklonu nad Vaší prací a děkuji Vám!

Jakub Vítek, 7.A

Odkaz na článek i.dnes.cz ZDE.

Zveme Vás do školy

Dne 4. dubna 2019 zveme budoucí prvňáčky, jejich rodiče a všechny, kteří se chtějí podívat nejen na zázemí školy, ale i na výuku, fungování školní družiny nebo používání nových forem vzdělávání. Škola pro Vás bude otevřena od 08:00 h do 16:00 h a provedou Vás pedagogové školy. Pozvánka pro Vás ZDE.

Divadlo Krabice v naší škole.

14. března měly děti ze školní družiny možnost shlédnout divadelní představení Mrkvomen. Velmi vtipný příběh o tom, že krást se nemá, shlédla více jak stovka žáků a po celou dobu v prostorech malé tělocvičny panovala dobrá nálada. Zapojením dětí a vtáhnutím do děje dostalo celé představení nový rozměr a všichni si ho náležitě užili.

Miniházená

I v novém kalendářním roce se naše škola, zúčastňuje školních lig v miniházené. Žáci 2. – 5. tříd si mohou v lovosické sportovní hale vyzkoušet tento sport v příjemné atmosféře za organizace lovosického házenkářského klubu. Letošní ročník je zatím ve fázi přípravných turnajů, které se nehrají na výsledek, jde pouze o zábavu a seznámení s tímto sportem. Finálové turnaje obou kategorií ze kterých vzejde celkový vítěz letošního ročníku se odehrají v červnu.
Mgr. Roman Jelínek