Litoměřice slaví 800 let

Litoměřice slaví! I naše škola se této oslavy zúčastnila a svým vystoupením připomněla slavné osobnosti a události 19. století.

Atmosféru 19. století na podiu dokreslovaly černobílé komiksové kulisy doplněné vtipnými hesly, které jsme si sami vyrobili.

Na podiu se jako první představil litoměřický rodák Josef Jungmann. Dozvěděli jsme se, že jeho jméno dodnes nese místní gymnázium. Dále se představil romantik Karel Hynek Mácha, který si Litoměřice coby přistěhovalec velmi zamiloval. Po osobnostech následovala prezentace událostí, které se zapsaly nesmazatelným písmem do historie Litoměřic. Některé černým písmem, např. revoluční události, ale za některé události jsme dodnes velmi rádi, bylo jím třeba spojení břehů Labem novým kamenným mostem.

Vystoupení hodnotila pozitivně paní učitelka Markéta Klímová, která řekla: „Vystoupení dopadlo nad naše očekávání. Dalo to hodně práce dětem i učitelům, ale ta práce byla vidět.“

Další, kdo promluvil o vystoupení byl hlavní zvukař pan učitel Vojtěch Jandač, který prozradil: “Všichni si to dobře připravili, ale já jsem bohužel z toho moc neměl, musel jsem se soustředit převážně na hudbu.“

Vystoupení naší školy bylo velice zdařilé, byla vidět práce, nadšení a snaha učitelů i žáků. Za tímto vystoupením je schováno spoustu času, kdy se vyrábělo, vymýšlelo a nacvičovalo, aby byl splněn hlavní cíl – pobavit rodiče a diváky.

Jakub Vítek, žák 8.A