O škole

Základní škola Litoměřice, Havlíčkova 32 je školou se zaměřením na sport a techniku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Moje olympiada 027Je školou, co má vynikající sportovní zázemí. Tři hřiště s umělým povrchem, atletický ovál, dvě tělocvičny a posilovnu, ale také specializované pracovníky na preferovaná sportovní odvětví. Těmi jsou atletika, košíková a veslování.

Pro technický rozvoj jsou k dispozici tři počítačové učebny a jako jediná škola v Litoměřicích má k dispozici dílny, včetně keramické.

Jsme školou, která chce dětem dávat, umožnit jejich přirozený rozvoj a nasměrovat k dalším aktivitám.

Součástí školy je školní družina a školní klub. OLYMPUS DIGITAL CAMERAŠkolní družina pořádá pro žáky nad rámec pravidelných aktivit karneval, čarodějné spaní ve škole a o prázdninách příměstský tábor. Od školního roku 2014/15 jsme vstoupili do pilotního projektu Sportující družina (info). V rámci školního klubu je nabízena široká škála kroužků. Školní klub má vlastní prostory, které jsou žákům každý den k dispozici.

Škola pořádá projektové dny, jenž jdou napříč všemi ročníky s různým zaměřením např. na historické znalosti, ochranu přírody apod.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hlavními prioritami školy je individuální přístup k žákům a jejich rozvoj, množství zájmových kroužků, integrace žáků se specifickými poruchami učení (dyslektické poruchy), pravidelné ozdravné pobyty v přírodě, výjezdy do zahraničí, při výuce AJ – lektor, propojení školy s různými aktivitami v našem městě.Portsmouth u vlajkove lodi kap. Nelsona Viktory

Řadu let spolupracujeme s pražskou biskupskou charitou v rámci programu ADOPCE NA DÁLKU. Děti sběrnou akcí podporují indickou dívku.

V rámci projektu „Cena Michala Velíška“ škola zahájila spolupráci s nadací ADRA.

DSC_0460V pronajatých prostorách školy působí jazyková škola Wangel School. Při škole pracuje občanské sdružení Zdatný školák, který prostřednictvím paní Kateřiny Doktorové vede děti z mateřských školek ke sportovním aktivitám a stimulační program „Maxík“ určený pro předškoláky.

Škola spolupracuje s UK FTVS a od školního roku 2014/15 je partnerskou školou Univerzity J. E. Purkyně.

Úspěchy školy: četná vítězství ve sportovních soutěžích, úspěchy při jazykových soutěžích a soutěži vypsané Goethe institutem.Velvyslanectvi SRN 027

Přestoupit do naší školy může Vaše dítě v průběhu celého školního roku. Pokud budete mít zájem se s naší školou blíže seznámit, využijte našeho pozvání.  Rádi Vám osobně představíme školu a poskytneme kompletní informace.