Sedmáci v Domově seniorů

V projektu „Měsíc zdraví“ se naši „sedmáci“ vydali do domova seniorů na Dómském pahorku. Cílem návštěvy u seniorů bylo porovnat život dnes s životem v době jejich mládí a to vše hravou formou, která měla za cíl je pobavit a rozveselit.

Akci zahájila paní učitelka Andrea Hajná svým proslovem a žáci předali seniorům kytičku. Při besedování s důchodci atmosféru zpříjemnilo i pohoštění. Děti se dozvěděly třeba i recepty na jídla, které se vařila dříve a vaří se dodnes, třeba koprová omáčka.

„Akce se moc povedla, líbila se dětem i babičkám a dědečkům, bylo to příjemně strávené dopoledne. Zavzpomínalo se, jak se žilo dříve.“ řekla paní učitelka Hajná.

K akci se vyjádřily i děti: „Poznaly jsme něco nového a něco nového jsme se i dozvěděly.“

Jakub Vítek

žák 8.A