Sny se plní.

Jsem obyčejný kluk, který má své sny a ideály. Každý člověk by měl mít své sny, jinak nemá pro co žít. Sen sice není nic hmatatelného, ale  některé se i přesto mohou stát skutečností. A právě to potkalo mne samotného.

Mým největším koníčkem je sledování a rozebírání sportovních utkání.  Sport mi přináší radost, tedy hlavně fotbal a vše, co k tomu patří. Velkým plusem je to, že mám ve svém okolí člověka, se kterým si mohu o tom všem popovídat. Je to můj děda, můj vzor a velký motivátor. Naší společnou srdcovou záležitostí je hlavně pražská fotbalová Slavia.

Byl pondělní večer a já jsem se shodou šťastných náhod ocitl v hotelu, kde byla ubytována brazilská fotbalová reprezentace. Možnost být tu přítomen mi zařídil můj třídní učitel Vojtěch Jandač. Z blízka jsem měl možnost vidět, co všechno jeho práce pro FAČR obnáší. Znamená to být non-stop k dispozici po celou dobu pobytu brazilské reprezentace, bez nároku na jakékoliv osobní volno či odpočinek.

Nejprve nás  usadili v lobby luxusní restaurace. Během pár okamžiků kolem mne najednou prošel Alex Sandro, hráč italského klubu Juventus FC. Nevěřil jsem vlastním očím. Ale hlavní událost a zároveň zlatý hřeb večera měl teprve přijít. Byl jím rozhovor s aktuálně  nejdražším gólmanem světa – Alissonem. Nic jsem nechtěl ponechat náhodě a už týden dopředu jsem si o něm zjišťoval veškeré dostupné informace. Přece nemohu mého třídního učitele zklamat, když mi dal takovou příležitost.

Najednou přišel, v teplákové soupravě, s úsměvem na tváři, mírnými rozpaky a kávou v ruce. Vzájemně jsme se představili a pevně si potřásli pravicí. Ruce se mi klepaly a hlas se mi třásl. Nervozita ze mě naštěstí po první otázce „spadla“. Celý rozhovor probíhal v přátelském duchu. Mluvil o tom, že mu sport přináší radost z úspěchu, pocit soupeřivosti a někdy také slzy v očích. Protože celý rozhovor probíhal neformálně v hotelovém lobby, naskytla se mi příležitost vidět v hotelových papučích Marquinhose, hráče týmu Paris Saint-Geramin ve francouzské Ligue 1. Dále se na chodbě mihl Philippe Coutinho Correia hráč velkoklubu FC Barcelona a Thiago Emiliano da Silva, spoluhráče Marquinhose.

Po návratu domů jsem nemohl usnout, uvědomil jsem si, že tohle je další krůček k práci mých snů, přesně toto bych si přál v životě dělat, sportovního redaktora.

Vážený pane učiteli, skládám Vám poklonu nad Vaší prací a děkuji Vám!

Jakub Vítek, 7.A

Odkaz na článek i.dnes.cz ZDE.