Technické hry

V úterý 20. 11. se konal V. ročník Technických her, které pořádal DDM Rozmarýn prostřednictvím Technického klubu mládeže Litoměřice. V této soutěži bojovala šestičlenná družstva z celkem devíti škol. Naše družstvo bylo složeno ze žáků osmých tříd – Jan Helis, Matěj Kocur, Dominik Vlach, Munkhorgil Damdindorj,  Nikola Nováková a Tadeáš Pokorný. Tématem letošního ročníku se stal Jules Verne. My jsme si vybrali jeho myšlenku magnetického vlaku. Žáci zpracovali prezentaci a projekt našeho malého magnetického vlaku složeného z baterie a magnetů. V této disciplíně jsme slavili úspěch, kdy jsme obsadili 2. místo. Následovaly další disciplíny, jako například ovládání robotické ruky, projetí dráhy zmenšeným modelem marsroveru, konstrukce mrakodrapu a samozřejmě myšohryzí závody. Ze všech těchto disciplín se započítávaly body do celkové soutěže. Žáci naší školy nakonec obsadili 5. místo.

Za mě, jako vedoucího tohoto týmu, musím ovšem vyjádřit velkou spokojenost, protože žáci pracovali opravdu svědomitě na přípravě prezentace a projektu. Ve všech soutěžích se snažili podat kvalitní výkon a přistupovali k soutěži se vší vážností. Děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Mgr. Roman Jelínek