• Základní škola Litoměřice, Havlíčkova 32 je školou se zaměřením na sport a techniku.

• Díky nízkému počtu žáků ve třídě mají učitelé prostor věnovat se každému žákovi, aby se cítil dobře a mohli tak dosahovat maximálního rozvoje a byl úspěšný.

Naším cílem je spokojený žák, který v klidném a přátelském prostředí mohli rozvíjet svůj potenciál a talent. K tomu směřuje i výuka, ve které jsou používány moderní výukové metody i výpočetní technika.

Žákům se věnují zkušení a kvalifikovaní pedagogové, kteří se sami stále vzdělávají a věnují se žákům.

Škola je součástí celoevropského programu  „Škola podporující zdraví – Zdravá škola“. Stojí na třech pilířích: zdravé učení, pohoda prostředí, otevřené partnerství. To je i základní filosofie školy.

Co Vám může škola nabídnout

• malé třídní kolektivy, kde je prostor pro každého žáka
        • jídelna v budově školy
        • školní poradenské pracoviště
        • školní družina má vlastní prostory, provoz od 06:00 do 17:00 hod.
        • školní klub má vlastní prostory - žáci II. stupně zde mohou trávit volný čas, např. mezi vyučováním
        • třídy vybaveny moderní prezentační technikou
        • odborné učebny pro výpočetní techniku, přírodovědu, fyziku, chemii, dílny. Dále cvičnou kuchyňku a školní pozemky
        • moderní počítačová učebna pro I. a II. stupeň
        • pracoviště s 3D tiskárnami
        • bohaté zázemí pro sportovní aktivity - 2 tělocvičny, posilovna, atletický ovál s umělým povrchem, travnaté hřiště, 3  víceúčelová hřiště s umělým povrchem
        • dětské hřiště s prolejzačkami, pískovištěm, balančími a workout prvky
        • výuka anglického jazyka již od 1. třídy
        • druhý cizí jazyk od 7. třídy
        • výuka doplněna konverzací s lektorem (rodilým mluvčím)
        • zahraniční výjezdy do Anglie
        • jako jediná škola v Litoměřicích využívá metodu Stages pro rozvoj žáků

Stages je rozvoj systémového myšlení a matematiky umožňující rychlejší rozvoj. Kreativita při hledání a nacházení řešení se rozvíjí u všech dětí. Nově získané schopnosti mohou děti využívat v každé oblasti života a zlepšovat šance na úspěch.

• 90% úspěšnost v přijímání na střední školu
        • práce na projektech
        • pořádání ozdravných pobytů
        • nabídka kurzů lyžařského, cykloturistického
        • zkušený pedagogický sbor, jehož součástí jsou odborníci a trenéři
        • konzultační hodiny jednotlivých vyučujících
        • široký výběr kroužků (k dispozici keramická dílna a keramická pec)
        • zájmové aktivity  (např. Halloween, pekelná stezka, jarní tvoření a další)

Školní družina a školní klub

Školní družina má vlastní prostory uzpůsobené potřebám žáků. Pořádá pro žáky,  nad rámec pravidelných aktivit, zájmově vzdělávací aktivity – např. Halloween, pekelnou stezku, masopust, družinovou olympiádu a pro rodiče s dětmi jsou určeny tematicky laděné akce, např. tvořivé dílničky a cvičení s rodiči. Školní klub má vlastní prostory, které jsou žákům každý den k dispozici. Zde mohou trávit volný čas. V rámci školní družiny a klubu je nabízena široká škála zájmových kroužků – sportovní, výtvarné, hudební a další.