Halloween ve škole

Původně keltský svátek se slavil i na naší škole. Vyřezávali se dýně, děti oblékly masky a dokonce se noc strávila ve škole. Prvňáčci se halloweensky i učili.

Střední školy na výstavišti

Ve dnech 4. – 5. 11. 2022 se uskuteční na výstavišti Zahrada Čech akce s názvem VÝSTAVA ŠKOL aneb VZDĚLÁNÍ BUDOUCNOSTI.

Na výstavě se budou prezentovat střední školy a učiliště. Cílem této výstavy je pomoci dětem a jejich rodičům při výběru studia a přípravě na budoucí povolání. Dále také budou mít možnost poznat více škol v jeden čas a den na jednom místě.
Akci pořádá Město Litoměřice ve spolupráci s Úřadem práce Litoměřice, který má trh práce nejlépe zmapovaný, bude na výstavě mít své infocentrum a bude nápomocen při výběru školy a následného povolání.

Třídní schůzky rodičů

Vážení rodiče, zveme Vás na třídní schůzky rodičů, které se budou konat ve čtvrtek 6. 10. 2022 od 17:00 h. Před třídními schůzkami (od 16:30 h) se uskuteční schůzka Rady rodičů ve sborovně školy.

Dopravní výchova v 1. i 4. ročníku

Žáci 1. ročníků se zúčastnili prezentace Integrovaného záchranného systému nazvané Bezpečná cesta do školy. Straší spolužáci, z tříd 4.A a 4.B, absolvovali dopravní výchovu na dopravním hřišti v Jiráskových sadech a budou se snažit získat průkaz cyklisty.

Zahájení nového školního roku.

Milí žáci, vážení rodiče ve čtvrtek 1. 9. 2022 zahájíme nový školní rok 2022/23 setkáním před hlavním vchodem v 08:00 h. Přivítáme nové žáky školy a popřejeme prvňáčkům, aby se jim v naší škole líbilo.

Jsme rádi, že Vás budeme vítat ve škole, ve které se přes prázdniny připravovaly prostory s novým osvětlením, v zahradě školy byl vybudován nový herní prvek pro žáky I. stupně a na všechny již čeká, dlouho očekávaná, nová atletická dráha ve školním sportovním areálu.

1.9. bude vyučování formou třídních hodin ukončeno v 09:40 h, 2.9. budou žáci se svými třídními učiteli do 11:40 h. Od 5. 9. bude výuka již podle rozvrhu (bude zveřejněn 31. 8. 2022) bez odpoledního vyučování. To znamená, že I. stupeň bude končit v 11:40 h a II. stupeň bude končit nejpozději v 12:35 h.

Krásné prázdniny

 

 

 

 

 

 

 

 

Přejeme všem žákům krásné prázdniny plné sluníčka, zážitků a pohody. Všem zaměstnancům příjemnou dovolenou.

Junior NBA – postup do play-off

Žáci a žákyně prvního stupně (3.-5.třída) se zapojili do projektu junior NBA v basketbale. Z kvalifikace dokázali postoupit do základní části turnaje. V pomyslném draftu byl naší škole přidělen věhlasný tým Los Angeles Lakers, za který momentálně hraje, jeden z nejlepších basketbalistů světa, Lebron James. Základní část se odehrála v Děčíně a ve Varnsdorfu a náš tým “Lakers” ani jednou nezaváhal, všechna utkání vyhrál a obsadil s přehledem první místo ve své skupině. Postoupil tím do vyřazovacích bojů z nejlepší možné pozice. Play-off se bude hrát až v novém školním roce, v září 2022. Blahopřejeme žákům a žákyním k postupu a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Martin Markvart

Básnička z Hrádku

Hlášení, hlášení: žáci ze 7.A a 8.A
ozdravný pobyt přežili, i když je úči mučily,
pořád někam chodili, ráno za trest běhali
dobrovolně se otužovali, na trampošce se strkali,
cestou na hrad remcali, nikde však nebloudili,
115 schodů vystoupali, z věže se výhledem kochali,
v jezeře se koupali, z mola do vody skákali,
v lanovém parku šplhali, až všechny překážky zdolali,
na Trojzemí do Polska zdrhali, v lese pak dřevo sbírali,
hodinu oheň zapalovali, vtipné historky poslouchali,
na stezku odvahy se vydali, cestou strachy vřískali,
protože na sebe bafali, až se zcela vyšťavili,
ve vlaku vytáhli mobily anebo spali za chvíli,
zaplať pánbůh jsme je už domů vrátili,
aby si je užil někdo víc, než dvě úči z Nemanic :-D

Lenka a Lucka

Zábavní Heide park

Po 3 letech pandemické nepřízně jsme se vrátili na vlnu německých zábavních parků. Vrátili jsme se do míst, kde to vše začalo, Heide park. Jedná se o 5.nejlepší zábavní park v Evropě. Všech 53 účastníků zájezdu z naší školy zde prožilo nezapomenutelné chvíle plné emocí a adrenalinu. Už teď se všichni těší na další podobné výlety , které jistě budou i v dalších letech.

Ing. Vojtěch Jandač

Běžíme pro Hospic sv. Štěpána

Běhám a pomáhám, běžím pro ty, kteří již sami běhat nemohou, běžím jako o život. Sedmáci běželi pro Hospic sv. Štěpána.