• Bronzový štafetový pohár

• V konkurenci 10 základních škol si naši atleti vedli skvěle. Na atletickém stadionu v Lovosicích vybojovali žáci 1. - 5. tříd, ve štafetách 8x100m a 8x200m, bronzový pohár za 3.místo.

• Den bez úrazů

• Žáci z třídy 2.B se zúčastnili akce na dopravním hřišti v Jiráskových sadech. Den bez úrazů je každoroční akce pořádaná DDM Rozmarýn ve spolupráci se složkami IZS.

• Den Země

• Žáci 4. a 5. ročníků navštívili program pořádaný DDM Rozmarýn na dopravním hřišti a připomenuli si Den Země. Tato celosvětová událost, organizovaná 22. dubna, je zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí.

• Mokrá vysvědčení pro čtvrťáky

• Na poslední hodině si žáci poměřili časy v plavání a zbytek hodiny oslavili volnou zábavou. Ve škole převzali "mokrá vysvědčení" a tituly všestranný plavec.

• McDonalďs cup - postupujeme!

• V pátek 21.4. na naší škole proběhlo okrskové kolo v Mc Donald's Cupu. Fotbalového turnaje obou kategorií se zúčastnily čtyři školy - ZŠ Ladova, Masarykova ZŠ, ZŠ Na Valech a ZŠ Havlíčkova. Vítězství si vybojovali naši žáci v kategorii B ve složení: Sedláček V., Poráč A., Malý M., Smělý D., Kolář P., Prokop M., Jonáš A., Dušek D., Zejda M., Malý K.. Skvěle si vedl i tým v kategorii A, který obsadil krásné 2.místo. Ti nastoupili ve složení: Holý M., Dvořák J., Haken J., Tvrzník M., Prokop N., Gujda M., Veber M., Kolár A., Šudoma M., Graga K.. Všem fotbalistům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a postupujícím do okresního kola držíme palce.

• Čarodějnické odpoledne

• Školní družina Vás zve na čarodějnické odpoledne ve čtvrtek 27. 4. 2023 od 15:00 do 17:00 h. Odpoledne plné her a soutěží, zakončené opékáním špekáčků (pod dohledem rodičů). Zároveň informujeme, že v tento den jsou zrušeny zájmové kroužky. Info v letáčku ZDE.

• Zábavná geometrie

• Žáci 3.A si ve skupinové práci zopakovali geometrické tvary a potrdili, že vyučování může být i zábava.

• Pohádkový zápis do 1.třídy

• Děkujeme těm, kteří si vybrali naši školu pro zápis do 1.třídy. Věříme, že dětem se zápis líbil a že ocenily, když je provázely veselé postavy z filmů a pohádek. Budeme se těšit na zahájení školního roku 2023/24.

• Soutěž ve skoku vysokém

• Ve středu 5. dubna se na základní škole Ladova uskutečnil 26. ročník Litoměřické laťky. Sešlo se zde 55 skokanů z celého okresu. Konkurence byla veliká, ale přesto se výkony našich žáků neztratily. Někde chybělo jen málo k tomu, abychom do školy přinesli pohár, který byl zajímavý tím, že byl vytisknut na 3D tiskárně.

Tady jsou výkony našich skokanů:

4. místo Kristián Pokorný- 162cm

6. místo Kristýna Businská- 140cm

9. místo Tomáš Trousil- 153cm

12. místo Julie Zichová- 130cm

12. místo Jakub Hlavnička- 150cm

17. místo Marek Homola- 145cm

20. místo Tomáš Talpa- 145cm

Všem našim žákům děkujeme za předvedené výkony a reprezentaci naší školy.

• Projekt Ekosystém lesa, návštěva zoocentra Srdov.

• Obě šesté třídy v rámci přírodovědného projektu "Ekosystém lesa" postupně navštívily Zoocentrum v Srdově. Jedná se o park divoké zvěře jinak žijící především v lese. Žáci měli možnost si na vlastní oči  z blízka prohlédnou lesní živočichy a dozvědět se o nich spoustu nových zajímavostí. Viděli srnce obecného, jelena evropského, bažanta sněžného. Dále i páva, čápy, koroptve a další živočichy. Ochočené srnky a kozy bezoárové krmili z ruky a přítulná zvířata žadonila o pohlazení. V místě zoocentra nám pan Michal Fišer  představil preparátorské muzeum  zvířat z různých ekosystémů. V něm si děti mohly prohlédnout snad všechny lesní obratlovce, o kterých  se od začátku školního roku učili v přírodopisu. I Když byla cesta z liběšického nádraží do Srdova tam a zpět celkem dlouhá a terénně náročná, žáci šestých tříd si výlet za novými poznatky a zážitky pochvalovali. Stálo to opravdu za to!

• Do akce Ukliďme Česko se aktivně zapojila celá škola

• Žáci celé školy, od přípravné třídy po žáky 9.tříd, se zapojili do celonárodní akce Ukliďme Česko. Naši žáci uklízeli nejen v okolí naší školy, ale vyrazili například i na Radobýl, do nedaleké obce Skalice, podél Labe do Křešic nebo na skalní útvar "Kočka". Uklízeli ale i v lokalitách přímo v Litoměřicích - Jiráskovy sady, parkány nebo Dómský pahorek. Děkujeme, že i díky jejich aktivnímu přístupu, budeme mít naše okolí krásnější a čistější.

• Návštěva Národního divadla

• V úterý 28. 3. 2023 navštívili žáci 4.A a 5.A Národní divadlo v Praze. Děti si prošly divadlo od základních kamenů až po střechu, vyslechly si dějiny a zajímavosti celé budovy. Kvůli nepříznivému počasí se po té vydaly do Muzea ilizí, kde si užily plno zábavy.

• Zajímavý plavecký výcvik

• Čtvrťáci prokázali na plaveckém výcviku, že jsou nejen zdatnými plavci, ale hravě si poradí i s překážkovou dráhou. K té je potřeba velká dávka odvahy, obratnosti a také umět ovládat své tělo. A našim žákům se to dařilo na jedničku.