• Stříbrná medaile z krajského finále

• Ve čtvrtek 12. 1. 2023 proběhlo v Chomutově krajské finále ve florbale žáků 4.,5. tříd. Skvělou florbalovou hrou si náš tým, vedený trenérským tandemem Jarka Veselá, Terka Veselá, vybojoval krásné 2. místo! Stříbrné medaile si přivezli tito hráči: D. Hübl, V. Sedláček, M. Pospíšil, M. Malý, D. Smělý, O. Bajcura, M. Šudoma, K. Malý a M. Holý.

• Šťastné a veselé

• Přejeme šťastné a veselé vánoční svátky, pohodu a klid. Dětem splněná přání pod stromečkem. V novém roce pevné zdraví a úspěch.

• Žáci navštívili nově zrekonstruované Armádní muzeum.

• 7.B na začátku prosince navštívila Prahu. Na Staroměstském náměstí si žáci vyslechli krátké povídání paní učitelky o historii Orloje, o pamětní desce popravy 27 českých pánů, o památníku Jana Husa a o nejstarší gotické památce Prahy (Dům U Kamenného zvonu). Cílem této výpravy bylo Armádní muzeum na Žižkově, kde se žáci účastnili vzdělávacího programu s paní lektorkou. Tématem byly nejstarší české dějiny až do doby husitské.

• Vánoční basketbalový turnaj

• Ve středu 14.prosince se konal na "Havlíčkovce" školní turnaj v basketbalu. Turnaj byl určen pro žáky a žákyně 4. - 6. tříd a zúčastnilo se ho úctyhodných 27 hráčů a hráček. Bylo vybráno pět kapitánů, kteří si volili své týmy. Každý tým odehrál 4 utkaní a z vítězství se radoval tým "Modrých". Každý tým, i na nepopulárním posledním místě, si připsal alespoň jednu výhru. Děti si celý turnaj moc užily a na závěr obdržely drobnou sladkost. Žáci Gurpreet Singh a Jirka Koš se dobře zhostili role rozhodčích a patří jim za to velké poděkování. Příští rok na dalším školním vánočním basketbalovém turnaji na shledanou.

• Úspěch Lukáše Kohla v celostátní soutěži

• Žák 9.A a člen mediálního kroužku, Lukáš Kohl, se zúčastnil celostátní fotografické soutěže OBJEKTIV 2022. V 5. ročníku této soutěže dosáhl vynikajícího úspěchu, když se svým snímkem "Vosy", obsadil skvělé 2. místo. Gratulujeme!

• Adventní jarmark

• Srdečně Vás zveme na tradiční adventní jarmark, který se uskuteční ve čtvrtek 1. prosince 2022 od 15:00 h do 17:00 h. Těšit se můžete na výstavu vánočních zvyků a tradic nejen českých, ale i z různých koutů světa. Připraveny jsou výrobky žáků a tvořivé dílničky. Zahájení v 15:00h před hlavním vchodem, v 15:30 h vystoupí žáci s připraveným programem. Nebude chybět ani občerstvení.

• Florbalová liga vstoupila do 2.poloviny

• Žáci 6. - 9. ročníků odehráli již 15 utkání ve školní florbalové lize. Ve skupině Basic (6.,7. ročníky) si suveréně vede Best team 7.B, který zvítězil ve všech 3 utkáních. Tým táhnou hráči Matěj Horčička a Václav Duraj, kteří vedou i pořadí střelců - oba nastříleli 19 gólů! Branku hájí jediná dívka mezi tyčemi, Bára Tajčová, která má skvělý brankový průměr 3 obdržené branky na zápas.

Ve skupině Elite (8.,9. ročníky) je zklamáním vystoupení týmu 8.A, který všech 6 zápasů prohrál a skóre má 8:59! V čele skupiny jsou týmy Potrati (8.B) a Matyhodašikola (9.A). V posledním odehraném kole se tyto týmy střetly a vítězství 5:3 slavili osmáci. Nejlepšími střelci v této kategorii jsou Nicolas Havlíček (17 branek), Jan Poráč a Jakub Hlavnička (oba 13 branek).

Věříme, že nasbírané herní zkušenosti, hráči zúročí na přeborech základních škol, které se na přelomu listopadu a prosince uskuteční.

• Světový den laskavosti

• V rámci Světového dne laskavosti vyrazili žáci naší školy do Domova U Trati v Litoměřicích a do Kočičí Klubovny. Děti svým dobrým skutkem potěšily důchodce i kočičky.

• Přírodopis pod mikroskopem

• V rámci probíhajícího přírodopisného projektového vyučování se žáci 6. tříd zblízka seznámili s mechem a lišejníkem. Zkoumali části těchto nižších rostlin a následně pozorovali mikroskopem štět s tobolkou, lodyžku mechu a část lišejníku.

Zkoumané vzorky pak kreslili do sešitu. Práce s mikroskopem jim šla na jedničku a příprava vzorku na podložním sklíčku se jim dařila. MIkroskopování si užili. Nyní nás čeká práce s výrobou herbáře listů listnatých stromů.

• Zázraky evoluce v muzeu

• Třídy 8.A, 8.B, 9.A se zúčastnily komentované prohlídky v Národním muzeu s názvem Zázraky evoluce. V několika sálech si žáci prohlédli všechny skupiny živočichů od bezobratlých až po savce. Jednotlivé expozice nás seznámily s rozmanitostí živých organismů na zemi.

• Florbalisté vybojovali postup do kraje

• Ve čtvrtek 3.11. proběhlo ve Štětí okresní kolo ve florbale pro 1. stupeň. Skvělou florbalovou jízdu předvedli tito hráči: brankář - David Hűbl, hráči - Vojta Sedláček, Mirek Pospíšil, Daniel Smělý, Adam Jonáš, Miloš Holý, Kryštof Malý, Ondra Bajcura. Svým výkonem pod vedením Jarky a Terezy Veselé vybojovali postup do krajského kola. Gratulujeme!

• Medaile z bazénu.

• Ve čtvrtek 3. 11. se žáci 3.-5. tříd zúčastnili okresního kola v plavání. Závodili na tratích 25 m znak, 25 m prsa a 25 m volný způsob. A vedli si více než skvěle! Což je poznat i z počtu medailí, které si v litoměřickém bazénu vyplavali. Za páté třídy plaval Matyáš Malý (2 x 1. místo, 1 x 2. místo), Nela Nová (1. místo, 2. místo, 3. místo) a Eliška Vokálková (2. místo, 3. místo)  Čtvrté třídy reprezentoval Tomáš Kuželka (3. místo), Sofie Dygrýnová (2. místo, 3. místo), Jakub Kekrt (1. místo, 2 x 2. místo), Adéla Jarošová.  Za třetí třídy plaval Patrik Brabenec (2 x 1. místo, 2. místo), Viktorie Sedláčková (1. místo, 2 x 2. místo).  Gratulujeme všem ke skvělým výsledkům a děkujeme za výbornou reprezentaci školy!