• Dívčí fotbalový tým přivezl stříbrné medaile

• Děvčata z 3.,4. a 5.tříd vybojovala na fotbalovém turnaji v Lovosicích 2.místo. Na skvělém výsledku se podílely: Sára Diviaková, AnhThu Pham, Ema Bártová, Sofie Dygrýnová, Barbora Hromasová, Miriam Rácová, Eliška Vokálková, Vendula Gottwaldová, Vendula Mikanová, Nela Nová a Markéta Podaná.

• Projekt 6.ročníků - ekosystém lesa

• Žáci tříd 6.A a 6.B se v rámci probíhajícího přírodovědného projektu "Ekosystém lesa", jehož cílem je  pochopení a upevnění znalostí učiva přírodopisu pro 6.ročník, se v uplynulých sedmi dnech seznámili s přírodninami v lesním porostu na Mostné hoře. Na vlastní oči měli možnost srovnat rozdíly mezi listnatými a jehličnatými stromy. Pomocí klíče se učili rozpoznávat druhy stromů, a to podle tvaru čepele listu, podle plodu a podle kůry. Žáci ve skupinách prováděli sběr těchto přírodnin a následně je v učebně lisovali k dalšímu projektovému využití. Na kůře stromů nacházeli zelenou jednobuněčnou řasu zrněnku a lišejník. Herbář bude sloužit jako výuková přírodovědná pomůcka. V další projektové fázi se zaměříme na poznávání a mikroskopování lišejníků a mechů.

• Halloween ve škole

• Děti si užily halloweenský svátek - vyřezávaly dýně, oblékly masky, dokonce strávily noc ve škole. Prvňáčci se učili halloweensky.

• Fotbalová jedenáctka obsadila 2.místo

• Fotbalový tým, složený z žáků II. stupně, se zúčastnil turnaje v Lovosicích. Ve 3 utkáních naši chlapci nastříleli 14 branek, ale na postup nedosáhli, jelikož po vyrovnaném průběhu utkání prohráli s týmem Liběšic.

Výsledky našeho týmu - ZŠ Ltm, Na Valech 4:1 (Demeter 2, Havlíček, Melmuka), - ZŠ Liběšice 0:1, - ZŠ Polepy 10:0 (Hlavnička Jakub 4, Havlíček 2, Trousil 2, Horčička, Demeter).

Sestava: Hlavnička Jan - Vejmola, Talpa, Hlavnička Jakub, Nauč, Havlíček, Schmid, Trousil, Melmuka, Demeter, Lacko, Horčička. Asistent trenéra Jan Poráč.

• Florbalová školní liga zahájena

• Ve skupině Basic (6., 7.ročníky) a ve skupině Elite (8.,9. ročníky) byla rozehrána florbalová školní liga. Úvodní zápasy přinesly velké množství branek a vstup do ligy se nejlépe vydařil týmu 7.B Best teamu, který nastřílel v duelu sedmých tříd 19 branek.

Výsledky 1.kola:

skupina Basic - Banáni 6.A - CZ Killers 6.B 5:3, Čolci 7.A - Best team 7.B 4:19

skupina Elite - Sky line 8.A - Potrati 8.B 2:11, Matyhodašikola 9.A - Sky line 8.A 14:3, Potrati 8.B - Matyhodašikola 9.A 6:6

• Vaření sedmáků

• V rámci předmětu Člověk a svět práce se žáci 7. ročníků učí, ve školní kuchyňce, připravovat jednoduché pokrmy. Naposledy připravovali různé pomazánky a také pekli rakouský štrůdl s pudinkem.

• Poháry z přespolního běhu

• Ve středu 5.října se konal v Ploskovicích přespolní běh s názvem Běh zámeckým parkem.  Za krásného podzimního počasí se běhalo velmi dobře a naše týmy slavily úspěchy. V kategorii II. dívky (4.-5.třída) obsadila naše děvčata třetí místo ve složení Vokálková Eliška (5.A),  Cechnerová Eliška (5.B), Gottwaldová Vendula (5.B), Hromasová Barbora a Dygrýnová Sofie(obě 4.B). V kategorii  IV. chlapci (8.-9.třída)  obsadil náš tým skvělé druhé místo ve složení Jan Poráč (9.A),  Jakub a Jan Hlavničkovi (8.B), Tomáš Talpa (8.A) a Tomáš Trousil (8.A). V kategorii III. chlapci (6.-7.třída) obsadili naši kluci také krásné druhé místo ve složení  Kristián Hájek, Kryštof Branke, Gurpreet Singh (všichni 6.A), Jaromír Doubek (7.A) a Matyáš Tvrzník (7.A). Matyáš pomohl k týmovému úspěchu velkou měrou, jelikož celý závod na 2000 metrů vyhrál. Velká gratulace všem závodnicím a závodníkům za skvělou reprezentaci školy.

• Střední školy na výstavišti

• Ve dnech 4. – 5. 11. 2022 se uskuteční na výstavišti Zahrada Čech akce s názvem VÝSTAVA ŠKOL aneb VZDĚLÁNÍ BUDOUCNOSTI.

Na výstavě se budou prezentovat střední školy a učiliště. Cílem této výstavy je pomoci dětem a jejich rodičům při výběru studia a přípravě na budoucí povolání. Dále také budou mít možnost poznat více škol v jeden čas a den na jednom místě.Akci pořádá Město Litoměřice ve spolupráci s Úřadem práce Litoměřice, který má trh práce nejlépe zmapovaný, bude na výstavě mít své infocentrum a bude nápomocen při výběru školy a následného povolání.

• Žáci 6.ročníku pracovali s mikroskopem

• Děti se v hodinách přírodopisu naučily zacházet s mikroskopem a dalšími pomůckami z chemické laboratoře. Při laboratorních pracích zkoumaly jednobuněčnou zelenou řasu zrněnku, a poté ji kreslily do sešitu. Žáci byli nadšené a těší se na další zajímavé hodiny.

• Sportovní odpoledne

• Skákat - běhat - házet to vše si vyzkoušely děti z pozvaných mateřských škol na sportovním odpoledni, které pro ně připravila naše škola. Zapojili se i žáci z I. stupně. Jako odměnu si odnášeli nejen medaili, ale i zdravou ovocnou svačinku.

Litoměřicko.cz připravilo z akce videoreportáž. Podívat se můžete na odkazu níže:

• Cyklopeloton

• Tradiční akce se letos zúčastnili žáci 8.B a 9.A. V konkurenci šesti základních škol plnili úkoly z oblastí dopravní výchovy a zdravovědy. Prokázali nejen dobré znalosti, ale i šikovnost a obsadili 2. místo.

• NHL na výstavišti.

• Žáci 2.A, 3.A, 3.B, 5.A a 5.B vyrazili v pondělí 19. září na akci s názvem NHL GLOBAL FAN TOUR. I přes vydatný déšť si žáci vyzkoušeli spoustu zajímavých aktivit spojených s hokejem. Mezi nejoblíbenější se zařadil zápas na playstationu, virtuální realita nebo třeba měření rychlosti střely. Proběhly i mini zápasy 3 na 3. Jako velmi náročná se ukázala aktivita střela na přesnost. Byla to akce plná pohybu a soutěžení…ani ten déšť nám zábavu nezkazil :).