• Zahájení nového školního roku

• Milí žáci, vážení rodiče ve čtvrtek 1.9.2022 zahájíme nový školní rok 2022/23 setkáním před hlavním vchodem v 08:00 h. Přivítáme nové žáky školy a popřejeme prvňáčkům, aby se jim v naší škole líbilo.

Jsme rádi, že Vás budeme vítat ve škole, ve které se přes prázdniny připravovaly prostory s novým osvětlením, v zahradě školy byl vybudován nový herní prvek pro žáky I. stupně a na všechny již čeká, dlouho očekávaná, nová atletická dráha ve školním sportovním areálu.

1.9. bude vyučování formou třídních hodin ukončeno v 09:40 h, 2.9. budou žáci se svými třídními učiteli do 11:40 h. Od 5.9. bude výuka již podle rozvrhu (bude zveřejněn 31.8.2022) bez odpoledního vyučování. To znamená, že I. stupeň bude končit v 11:40 h a II. stupeň bude končit nejpozději v 12:35 h.

• Krásné prázdniny.

• Přejeme všem žákům krásné prázdniny plné sluníčka, zážitků a pohody. Zaměstnancům školy pěknou dovolenou.

• NBA junior - postup do play-off!

• Žáci a žákyně prvního stupně (3.-5.třída) se zapojili do projektu junior NBA v basketbale. Z kvalifikace dokázali postoupit do základní části turnaje. V pomyslném draftu byl naší škole přidělen věhlasný tým Los Angeles Lakers, za který momentálně hraje, jeden z nejlepších basketbalistů světa, Lebron James. Základní část se odehrála v Děčíně a ve Varnsdorfu a náš tým “Lakers” ani jednou nazaváhal, všechna utkání vyhrál a obsadil s přehledem první místo ve své skupině. Postoupil tím do vyřazovacích bojů z nejlepší možné pozice. Play off se bude hrát až v novém školním roce, v září 2022. Blahopřejeme žákům a žákyním k postupu a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

• 9.B se loučí

• Nejen závěr školního roku, ale i úplné zakončení povinné školní docházky si žáci 9.B užili v Úštěku. Bezva koupání v Chmelaři, turistika a chvíle pohody u táboráku, budou určitě patřit k těm posledním hezkým vzpomínkám ... Bylo to super!

• Básnička z Hrádku

• Hlášení, hlášení: žáci ze 7.A a 8.A ozdravný pobyt přežili, i když je úči mučily, pořád někam chodili, ráno za trest běhali, dobrovolně se otužovali, na trampošce se strkali, cestou na hrad remcali, nikde však nebloudili, 115 schodů vystoupali, z věže se výhledem kochali, v jezeře se koupali, z mola do vody skákali, v lanovém parku šplhali, až všechny překážky zdolali, na Trojzemí do Polska zdrhali, v lese pak dřevo sbírali, hodinu oheň zapalovali, vtipné historky poslouchali, na stezku odvahy se vydali, cestou strachy vřískali, protože na sebe bafali, až se zcela vyšťavili, ve vlaku vytáhli mobily anebo spali za chvíli, zaplať pánbůh jsme je už domů vrátili, aby si je užil někdo víc, než dvě úči z Nemanic :-D (Lenka a Lucka).

• Den a noc plná dobrodružství

• Vychovatelky školní družiny a školního klubu připravily pro své žáky dobrodružnou výpravu na Skalici. Děti po cestě plnily zapeklité šifry a dokonce prozkoumaly i jeskyni. Po návratu do školy následoval netradiční noclech ve školním prostředí. Ráno na všechny čekala sladká odměna v podobě dortu.

• Informační schůzka

• Připomínáme informační schůzku rodičů budoucích prvňáčků (a dětí v přípravné třídě), která se uskuteční ve středu 15. 6. 2022 od 16:00 h v zasedací místnosti školy - respirium, budova A (I.stupeň), 1.patro.

• Preventivní divadelní představení

• Divadelní společnost Divadelta přijela do naší školy s 2 divadelními představeními, do kterých mohou žáci vstupovat a ovlivňovat průběh děje. Žáci 6. ročníků byli učastníci představení s názvem Nový spolužák, které se zabývá oblastí šikany. Pro 7. a 8. ročníky bylo připraveno představení s názvem Pozor, křehké. Představení odkrývá současný fenomén takzvaného sextingu, neboli sdílení intimních fotografií, videí a informací na sociálních sítích.

• Discgolf park

• Žáci naší školy (5. a 7. ročníky) se zúčastnili slavnostního zahájení Discgolf parku v Hlinné.

• 9.B navštívila pamětihodnosti Prahy

• Výlet na nejvýznamější pamětihodnosti Prahy si udělali žáci 9.B. Vyfotili se například u patrona naší země sv. Václava, navštívili orloj na Staroměstském náměstí a přes Karlův most se vydali na Pražský hrad. Zde navštívili Katedrálu sv.Víta.