• Žáci 9.ročníků v litoměřické galerii.

• Severočeská galerie výtvarného umění se stala cílem pro žáky 9. ročníků, kteří navštívili stálou expozici gotického umění a výstavu k 70 letům sbírkotvorné činnosti. Program si doplnili procházkou po historicky cenných pamětihodnostech Litoměřic.

• Náš tým vybojoval pohár

• V úterý 3. května 2022 se na fotbalovém stadionu FK Litoměřice konal turnaj žáků osmých a devátých tříd v minikopané. Hrálo se na polovině velkého hřiště se šesti hráči v poli a brankářem. Turnaje se zúčastnilo celkem dvanáct týmů z celého okresu. Náš tým za celý turnaj prohrál pouze jednou a to až v semifinále proti ZŠ K. Jeřábka z Roudnice nad Labem. Děkujeme žákům za výbornou reprezentaci školy a gratulujeme k celkovému třetímu místu.

• Rej čarodějnic

• Školní družina a školní klub pořádají ve čtvrtek 5. 5. 2022 od 14:00 h Rej čarodějnic - rejdění a soutěže s opékáním buřtů. Přileťte :-)

• Fotbalisté 2x stříbrní

• Tradiční fotbalový turnaj pro žáky 2.-3. tříd a 4.-5.tříd, McDonald´s cup se po dvouleté pauze odehrál na hřišti Masarykovy ZŠ. Naši žáci bojovali o postup do dalších kol, ale nakonec obě družstva skončila na 2. místech.

• Zápis do 1.třídy

• Na oficálních stránkách školy byl zveřejněn seznam dětí, které byly přijaté od školního roku 2022/23 k povinné školní docházce na naší škole - odkaz níže. Výsledek zápisu do přípravné třídy bude zveřejněn později, u přihlášek probíhá správní řízení.

• Den Země

• Žáci, napříč ročníky, podpořili celosvětovou událost Den Země, zaměřenou na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Při této příležitosti navštívili několik akcí organizovaných různými subjekty v Litoměřicích.

• Třídní schůzky

• Vážení rodiče, zveme Vás na třídní schůzky, které se budou konat ve čtvrtek 28. 4. 2022 od 17:00 h. V tento den se také uskuteční schůzka Rady rodičů, od 16:30 h ve sborovně školy. Třídy 3.B, 4.B, 5.A a PT mají třídní schůzky již v úterý 26.4.2022.

• Medaile z atletické soutěže

• Ve středu 20. dubna se na ZŠ Ladova uskutečnil již 25. ročník Litoměřické laťky. Soutěž byla vyhlášena pro děvčata a chlapce ze 7. - 9. tříd. Konkurence byla velká. Celkem se přihlásilo 45 závodníků. Naši školu reprezentovali Miroslav Hodurek, Tomáš Talpa (130cm), Šimon Melmuka (135cm), Jakub Kolínský (135cm), Jakub Skřivánek (135 cm), Jakub Fiala (140cm). Největšího úspěchu dosáhl Kristián Pokorný, který skočil 145 cm a získal bronzovou medaili. Všem žákům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Mgr. Pavla Živnůstková

• Veselé Velikonoce

• Celá škola se již více jak týden připravuje na svátky jara. Žáci se svými rodiči mohli navštívit tvořivou dílnu, kterou organizovala školní družina se školním klubem, zapojily se i nejmenší děti v přípravné třídě a upekly velikonočního beránka. Nezapomnělo se ani na pohyb a tak někteří vyrazili do krytého plaveckého bazénu.

Přejeme všem krásné velikonoční svátky.

• Prvouka u druháčků

• V hodině prvouky žáci zjišťovali proč květiny potřebují vodu, kudy jí čerpají a co se stane, když se voda obarví inkoustem.

• Přípravy na Velikonoce

• Většina žáků naší školy se připravuje na Velikonoce. Podívejte se jak žáci 1.B vyráběli ovečku v dílně DDM Rozmarýn nebo jaké výrobky si přinesli z velikonoční dílny "třeťáci".

• NBA junior league - postup do další fáze

• V úterý 5.dubna se konala v Děčíně basketbalová kvalifikace do NBA junior league. Naši žáci a žákyně (3. - 5. tříd) celým turnajem prošli bez zaváhání, připsali si tři vítězství a bez porážky celý turnaj ovládli. Ve středu 13.dubna proběhne pomyslný draft, kdy naší škole bude přidělen jeden NBA tým, za který naše škola bude v další fázi soutěže bojovat. Děkujeme všem žákům a žákyním za skvělou reprezentaci školy.

• Ukliďme Česko

• Žáci naší školy se zapojili do celorepublikové soutěže Ukliďme Česko. Spolu se svými pedagogy nasbírali téměř 70 kg odpadků na rozloze skoro 2 ha. Pytle s odpadem byly předány pracovníkům technických služeb města nebo přímo předány do sběrného dvora v Nerudově ulici.