• Den podle Ámose

• Žáci II. stupně, se svými učiteli, připravili, v rámci projektového dne, pro své mladší spolužáky zábavnou formu výuky. Skupiny tříd z I. stupně se postupně vystřídaly na 9 stanovištích a žáci se vzdělávali v duchu hesla Jana Ámose Komenského - "Škola hrou".

• 1.místo na veslařských trenažerech

• Naše škola spolupořádala s oddílem veslování 10.ročník Přeboru litoměřických škol v jízdě na veslařských trenažérech. Skvělé výkony žáků 4. - 8. ročníků přispěly k celkovému vítězství mezi všemi školami v Litoměřicích. Děkujeme za vzornou a úspěšnou reprezentaci.

• Pestrý program mají žáci 4.A

• Žáci 4.A se nenudí, vyrazili s paní učitelkou do knihovny K.H.Máchy a stihli i pohybové aktivity, když využili litoměřický zimní stadion.

• Přírodopis a zeměpis

• Škola hrou - prohlédnout, zvětšit, vyzkoušet, pozorovat, zažít... Takové hodiny přírodopisu a zeměpisu mají žáci 6. a 7.ročníků.

• Maškarní karneval

• Žáci si užili soutěže a zábavu při maškarním karnevalu, který pro ně připravily vychovatelky školní družiny.

• Lyžák dojíždí do cíle

• Venku ranní rozcvička - bude dobrá kondička.

Nechodíme pěšky - máme radši běžky.

Ve slalomu závody - sjedeme bez nehody.

Na lyžáku nás to baví - všechna družstva vás teď zdraví.

• Lyžák se rozjel

• Z Pece všichni zdravíme, na lyžích se bavíme. Sněženky, machři i sněhuláci, rovnaj lyže, hůlky ztrácí. Učitelé pomáhají, po sjezdovce pobíhají.

• Maškarní karneval

• Školní družina a školní klub pořádají ve středu 23. 2. 2022 od 14:00 h v tělocvičně školy maškarní karneval v maskách pohádkových bytostí a zvířátek.

• Plavecký výcvik žáků

• Žáci ve třídách 3.A, 4.A a 4.B zahájili plavecký výcvik. V litoměřickém plaveckém bazénu je čeká 10 lekcí. Pro žáky 3.B bude plavecký výcvik organizován od 25. 4. 2022.

• Protiepidemická opatření

• Vážení rodiče, milí žáci, kolegové,

opět se nacházíme ve složitém období, kdy žáci nemohou plnohodnotně chodit do školy kvůli nařízeným karanténám a kantoři řeší prezenční výuku s výukou na dálku, někdy i výuku kombinovanou a další opatření, která ani s vyučováním nesouvisí.

Žádáme Vás o vstřícný přístup, respektování a dodržování protiepidemických pravidel, především správné používání ochrany dýchacích cest, pravidelnou hygienu rukou, dodržování odstupů od spolužáků. Rodiče prosíme, aby zvážili, zda do školy pošlou své dítě, pokud již v rodině někdo má příznaky onemocnění, třeba ještě dřív než zná výsledek testu.

Všichni se budeme snažit, abychom vyučování našich dětí omezovali na dobu nezbytně nutnou, potřebujeme ovšem spolupráci Vás rodičů a vzorný přístup žáků.

• 4.B při dopravní výchově

• Žáci čtvrtých tříd absolvují v prostorách dopravního hřiště teorii dopravní výchovy a v jarních měsících i praxi a získají průkaz cyklisty.

• Krásné Vánoce.

• Přejeme všem žákům, kantorům, vychovatelkám, asistentkám i zaměstnancům klidné vánoční svátky. Do nového roku 2022 pevné zdraví a nám všem návrat do běžného života bez karantén, distanční výuky, testování …

Děkujeme za spolupráci všem rodičům, kteří se starají o své děti a pomáhají překonat současné složité období ve vzdělávání.

• Mikulášská nadílka

• Žáci 9.B si přizvali na pomoc Mikuláše, anděly a čerty a navštívili žáky I. stupně. Mikuláš mluvil k dětem velice pěkně, obdaroval je a ty mu za to slíbily, že budou celý rok hodné.

• Florbalové turnaje

• Minulý týden se uskutečnily florbalové turnaje litoměřických základních škol. Naše škola, jako jediná, obsadila všechny kategorie. Skvělého výsledku dosáhla družstva dívek. V obou kategoriích (6.,7. třída i 8.,9. třída) vybojovala 1. místa a kvalifikovala se do okresního finálového turnaje, který se uskuteční v jarních měsících příštího roku.

Chlapcům se tolik nedařilo, ale na hřišti bojovali a byli rádi, že se konečně mohou zúčastnit sportovního turnaje. Děkujeme všem našim reprezentatům za předvedené výkony a dívkám budeme držet palce v dalším kole.