• Adventní jarmark

• Srdečně Vás zveme na tradiční adventní jarmark, který se uskuteční ve čtvrtek 1. prosince 2022 od 15:00 h do 17:00 h. Těšit se můžete na výstavu vánočních zvyků a tradic nejen českých, ale i z různých koutů světa. Připraveny jsou výrobky žáků a tvořivé dílničky. Zahájení v 15:00h před hlavním vchodem, v 15:30 h vystoupí žáci s připraveným programem. Nebude chybět ani občerstvení.

• Florbalová liga vstoupila do 2.poloviny

• Žáci 6. - 9. ročníků odehráli již 15 utkání ve školní florbalové lize. Ve skupině Basic (6.,7. ročníky) si suveréně vede Best team 7.B, který zvítězil ve všech 3 utkáních. Tým táhnou hráči Matěj Horčička a Václav Duraj, kteří vedou i pořadí střelců - oba nastříleli 19 gólů! Branku hájí jediná dívka mezi tyčemi, Bára Tajčová, která má skvělý brankový průměr 3 obdržené branky na zápas.

Ve skupině Elite (8.,9. ročníky) je zklamáním vystoupení týmu 8.A, který všech 6 zápasů prohrál a skóre má 8:59! V čele skupiny jsou týmy Potrati (8.B) a Matyhodašikola (9.A). V posledním odehraném kole se tyto týmy střetly a vítězství 5:3 slavili osmáci. Nejlepšími střelci v této kategorii jsou Nicolas Havlíček (17 branek), Jan Poráč a Jakub Hlavnička (oba 13 branek).

Věříme, že nasbírané herní zkušenosti, hráči zúročí na přeborech základních škol, které se na přelomu listopadu a prosince uskuteční.

• Světový den laskavosti

• V rámci Světového dne laskavosti vyrazili žáci naší školy do Domova U Trati v Litoměřicích a do Kočičí Klubovny. Děti svým dobrým skutkem potěšily důchodce i kočičky.

• Přírodopis pod mikroskopem

• V rámci probíhajícího přírodopisného projektového vyučování se žáci 6. tříd zblízka seznámili s mechem a lišejníkem. Zkoumali části těchto nižších rostlin a následně pozorovali mikroskopem štět s tobolkou, lodyžku mechu a část lišejníku.

Zkoumané vzorky pak kreslili do sešitu. Práce s mikroskopem jim šla na jedničku a příprava vzorku na podložním sklíčku se jim dařila. MIkroskopování si užili. Nyní nás čeká práce s výrobou herbáře listů listnatých stromů.

• Zázraky evoluce v muzeu

• Třídy 8.A, 8.B, 9.A se zúčastnily komentované prohlídky v Národním muzeu s názvem Zázraky evoluce. V několika sálech si žáci prohlédli všechny skupiny živočichů od bezobratlých až po savce. Jednotlivé expozice nás seznámily s rozmanitostí živých organismů na zemi.

• Florbalisté vybojovali postup do kraje

• Ve čtvrtek 3.11. proběhlo ve Štětí okresní kolo ve florbale pro 1. stupeň. Skvělou florbalovou jízdu předvedli tito hráči: brankář - David Hűbl, hráči - Vojta Sedláček, Mirek Pospíšil, Daniel Smělý, Adam Jonáš, Miloš Holý, Kryštof Malý, Ondra Bajcura. Svým výkonem pod vedením Jarky a Terezy Veselé vybojovali postup do krajského kola. Gratulujeme!

• Medaile z bazénu.

• Ve čtvrtek 3. 11. se žáci 3.-5. tříd zúčastnili okresního kola v plavání. Závodili na tratích 25 m znak, 25 m prsa a 25 m volný způsob. A vedli si více než skvěle! Což je poznat i z počtu medailí, které si v litoměřickém bazénu vyplavali. Za páté třídy plaval Matyáš Malý (2 x 1. místo, 1 x 2. místo), Nela Nová (1. místo, 2. místo, 3. místo) a Eliška Vokálková (2. místo, 3. místo)  Čtvrté třídy reprezentoval Tomáš Kuželka (3. místo), Sofie Dygrýnová (2. místo, 3. místo), Jakub Kekrt (1. místo, 2 x 2. místo), Adéla Jarošová.  Za třetí třídy plaval Patrik Brabenec (2 x 1. místo, 2. místo), Viktorie Sedláčková (1. místo, 2 x 2. místo).  Gratulujeme všem ke skvělým výsledkům a děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

• Dívčí fotbalový tým přivezl stříbrné medaile

• Děvčata z 3.,4. a 5.tříd vybojovala na fotbalovém turnaji v Lovosicích 2.místo. Na skvělém výsledku se podílely: Sára Diviaková, AnhThu Pham, Ema Bártová, Sofie Dygrýnová, Barbora Hromasová, Miriam Rácová, Eliška Vokálková, Vendula Gottwaldová, Vendula Mikanová, Nela Nová a Markéta Podaná.

• Projekt 6.ročníků - ekosystém lesa

• Žáci tříd 6.A a 6.B se v rámci probíhajícího přírodovědného projektu "Ekosystém lesa", jehož cílem je  pochopení a upevnění znalostí učiva přírodopisu pro 6.ročník, se v uplynulých sedmi dnech seznámili s přírodninami v lesním porostu na Mostné hoře. Na vlastní oči měli možnost srovnat rozdíly mezi listnatými a jehličnatými stromy. Pomocí klíče se učili rozpoznávat druhy stromů, a to podle tvaru čepele listu, podle plodu a podle kůry. Žáci ve skupinách prováděli sběr těchto přírodnin a následně je v učebně lisovali k dalšímu projektovému využití. Na kůře stromů nacházeli zelenou jednobuněčnou řasu zrněnku a lišejník. Herbář bude sloužit jako výuková přírodovědná pomůcka. V další projektové fázi se zaměříme na poznávání a mikroskopování lišejníků a mechů.

• Halloween ve škole

• Děti si užily halloweenský svátek - vyřezávaly dýně, oblékly masky, dokonce strávily noc ve škole. Prvňáčci se učili halloweensky.