• Zajímavý plavecký výcvik

• Čtvrťáci prokázali na plaveckém výcviku, že jsou nejen zdatnými plavci, ale hravě si poradí i s překážkovou dráhou. K té je potřeba velká dávka odvahy, obratnosti a také umět ovládat své tělo. A našim žákům se to dařilo na jedničku.

• Škola hrou v podání 3.B

• Zábavnou formou může probíhat výuka českého jazyka, matematiky, výtvarné výchovy i tělesné výchovy v plaveckém bazénu.

• Informační technologie ve výuce

• Žáci 4.B v hodinách Informačních a komunikačních technologií řeší, podle aplikace Emil, informatické úkoly a rozvíjejí své informatické myšlení.

• Medaile z basketbalových turnajů

• Ve středu a ve čtvrtek se konaly okresní turnaje v basketbale pro žáky a žákyně druhého stupně. V kategorii III. (6.-7.třída) naše žákyně obsadily třetí místo a mladší žáci získali dokonce stříbrnou medaili. V kategorii IV., starší žáci (8.-9.třída), obsadili naši kluci také druhé místo. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

• Školní fórum

• V rámci projetku Zdravého města Litoměřice se v naší škole dnes koná diskusní setkání žáků naší školy se zástupci města, v čele s místostarostou Mgr. Jiřím Adámkem. Zástupci jednotlivých ročníků diskutují nejen o své škole, ale i problematice našeho města. Pro politiky je pohled mladých vítanou inspirací, kam zaměřit svou pozornost při zlepšování kvality života v našem městě.

• Zápis do 1.třídy - elektronická přihláška

• Na webové stránce školy - https://zshavlickova.edupage.org/register/ - je možné vyplnit přihlášku k zápisu dítěte do 1. třídy nebo pro zařazení do přípravné třídy.

K zápisu se dostaví rodiče 18. nebo 19. dubna 2023 (vždy 14:00 - 17:00h) s dětmi, jejichž dítě do 31. 8. 2023 dovrší 6 let věku. Na přání rodičů je možno se dostavit k zápisu i tehdy, když dítě dovrší 6 let v období od 1. 9. do 31. 12. 2023. Rozhodnutí o přijetí takového dítěte je na řediteli školy, který posoudí zralost pro školní docházku také na základě vyšetření v pedagogicko – psychologické poradně.

Pro zařazení dítěte do PT je nutné doložit doporučující stanovisko poradenského pracoviště a zprávu dětského lékaře o odkladu.