• Projektový den - ekosystém lesa

• Šesté třídy se v rámci projektu "Ekosystém lesa" zúčastnily přírodovědného dopoledne ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Sever. Jednalo se o terénní program na Mostné hoře v Litoměřicích zaměřený na smyslové pozorování  stromů, jejich tvaru, strukturu kůry a plodů. Na smyslovou orientaci v lesním terénu a na vzájemnou sounáležitost žáků v pracovních skupinách.  Terénní program byl zajímavou a přínosnou alternativou k získání nových poznatků a upevnění učiva z přírodopisu pro 6. třídy. Děkujeme Kateřině Simajchlové za perfektní organizaci přírodovědného programu. V březnu v rámci probíhajícího projektu navštívíme zoocentrum s lesními živočichy, které v současné době v přírodopisu probíráme.

• Další zážitky z lyžáku

• Družstvo Žluťáků vyrazilo v pondělí na velké sjezdovky, v úterý všechny čekal výcvik na běžkách a odpoledne turistický výlet do Pece. Večer je vyhrazen nejen vědomostním soutěžím.

• Lyžák odstartoval

• Posíláme pozdrav z Pece pod Sněžkou. Žáci byli rozděleni do skupin - Žluťáci, Jahody a Sněhuláci a s odhodláním se pustili do lyžařského a snowboardového výcviku.

• Naši borci veslovali pro 2.místo

• Tradiční přebor litoměřických škol na veslařských trenažerech přinesl vyrovnané souboje od 4. do 8.ročníků. V konkurenci 6 základních škol se v celkovém hodnocení umístila naše škola na stříbrné příčce. Ve svých rozjížďkách si pak nejlépe vedli tito naši "veslaři": Tymur Horbenko, Sofie Dygrýnová (oba 4.B), Gurpreet Singh (6.A), Marek Homola (7.A) a Filip Kuchař (8.A), kteří zvítězili a získali zlaté medaile. Děkujeme i všem dalším závodníkům, kteří přispěli k výbornému výsledku.

• Kurz předškolák

• Kurz Předškolák je určen dětem předškolního věku. Žáci se zábavnou formou učí znalosti a dovednosti potřebné k zápisu do 1.třídy, procvičujeme znalosti z MŠ a rozvíjíme je. Střídáme pohyb a grafomotorické úkoly. Děti si zvyknou na prostředí školy, řád, paní učitelky, spolužáky a úkolové situace. Dochází ke snadnější adaptaci na školu.

Kurz vedou zkušení pedagogičtí pracovníci.  Kurz je organizován každé pondělí 15:00 - 16:00 h v těchto termínech:

20. února 2023, 27. února 2023, 6. března 2023, 13. března 2023, 20. března 2023, 27. března 2023 a 3. dubna 2023.

lenka.vachova@centrum.cz

Do přihlášky uveďte jméno, příjmení a rok narození dítěte.