• Dopravní výchova

• Žáci 4.ročníků se zúčastnili úvodních hodin dopravní výchovy a v zajímavém programu se seznámili se složkami Intergrovaného záchranného systému. Děti, které navštěvují Školní klub si pravidla silničního provozu zopakovali a užili si odpoledne na dopravním hřišti.

• Bezpečná cesta do školy

• Jak dorazit bezpečně do školy a ze školy už vědí i naši prvňáčci. Třídy 1.A a 1.B navštívily dopravní hřiště, kde se podívaly na práci hasičů, policistů i záchranářů. Děti si vyzkoušely první pomoc, zjistily jak se chovat k cizím zvířátkům, naučily se přecházet přes přechod i zásady jak manipulovat s nebezpečnými předměty.

• Žáci 9.B v galerii

• Žáci 9.B se vydali do Galerie výtvarného umění.Zde navštívili výstavu věnovanou impresionismu v českém malířství a akci zakončili procházkou na krásná zákoutí našeho města.

• 40. výročí

• Naše škola má narozeniny.

Před 40 lety se poprvé otevřely dveře naší školy a do lavic usedli první žáci.

Byla to doba, kdy v klubech znělo svižné disco Michala Davida, Jiří Menzel natáčel, dnes již kultovní film, Postřižiny a celý svět sledoval svatbu Charlese a Diany. Přesně v tento čas začala svůj příběh psát i naše škola. A příběh dlouhý 40 let určitě stojí za oslavu.

Srdečně Vás zveme na slavnostní odpoledne, které proběhne 16.9.2021 od 14:00.

Zváni jsou všichni, kteří příběh naší školy v průběhu 40 let psali nebo píší právě teď další, nové, řádky příběhu.

Těšíme se na Vás.

• Nový školní rok začal

• Slavnostním přivítáním prvňáčků začal školní rok 2021/22. Přejeme všem žákům, aby se jim ve škole líbilo a pedagogům, aby měli usměvavé a zvídavé žáky.

• Vysvědčení rozdáno a deváťáci se rozloučili

• Žáci si převzali od třídních učitelek a učitelů svá vysvědčení a s úsměvem vyrazili na prázdniny. Poslední zamávání nám dali "deváťáci", kteří vyrážejí vstříc další životní etapě. Přejeme jim hodně zdaru a štěstí. Všem pak přejeme krásné prázdniny se spoustou zážitků a sluníčka.

• Závěr školního roku ve znamení výletů

• Pestrá nabídka výletů čekala na žáky v závěru školního roku. Čtvrťáci vyrazili do Opárna, žáci z 8.B směr Hazmburk a sportovně laděný výlet měli žáci 8.A, kteří vyrazili na kolech do Roudnice n.L.

• Návštěva planetária

• Žáci 4.B se svezli švestkouvou dráhou do Mostu, kde navštívili v Městské knihovně Most planetárium. Zde absolvovali 75 minutový program o sluneční soustavě, především o planetě Zemi a o planetách sluneční soustavy, o sluncích a měsících. Nakonec i počasí se umoudřilo a čtvrťáci měli vydařený den a mají na co vzpomínat.

• Trička na památku

• Žáci 4.A, si při letošní poslední hodině pracovní výchovy, vyrobili trička na památku na školní rok 2020/21 a na své kamarády.

• Výuka v přírodě

• Třídy 6. A a 8. A se vydaly na výlet po přírodních a středověkých krásách Litoměřicka. V městečku Úštěk se žáci kochali Židovskou synagogu, Gotickým dvojčetem a Ptačími domky. Další jejich putování pokračovalo na hrad Helfenburk, kde si žáci vyzkoušeli rozdělávání ohně. Dobrodružná cesta z hradu zpět do města, prověřila  orientaci s mapu a tělesnou zdatnost.

• Den dětí

• Pestrý program v rámci Mezinárodního dne dětí si přichystali nejen učitelé ve svých třídách, ale i vychovatelky školní družiny.

• Hudební výchova je zajímavá i bez zpěvu

• I když stále ještě nemůžeme v hodinách hudební výchovy zpívat, poznáváme hudbu jinými způsoby. Se třídou 4.B si pan učitel se svými žáky rozebral ve třídě piano a společně zjistili, jak vlastně funguje a jak tvoří tón. Na závěr si každý mohl vyzkoušet svoje hudební nadání a zahrát si na tento hudební nástroj.

• 24. 5. 2021 běžná výuka u všech ročníků.

• Dnem 24. 5. 2021 se vrací výuka i na II. stupni do plného prezenčního vyučovacího režimu.

Žáci a zaměstnanci budou testování 1x týdně (zpravidla v pondělí 1. vyuč.hodinu) antigenními testy. Nadále platí povinnost nošení ochrany dýchacích cest a dodržování hygienických pravidel – rozestupy, používání desinfekce na ruce, větrání. Vstup do budovy školy (v 07:45 h) rozdělen – pro žáky I. stupně hlavním vchodem, žáci II. stupně zadním vchodem.

Výuka tělesné výchovy může již probíhat i ve vnitřních prostorech.

Dnem 24. 5. 2021 vstoupí v platnost nový rozvrh vyučování – v systému EduPage zveřejněn 20. 5. 2021.