• Florbalové turnaje

• Minulý týden se uskutečnily florbalové turnaje litoměřických základních škol. Naše škola, jako jediná, obsadila všechny kategorie. Skvělého výsledku dosáhla družstva dívek. V obou kategoriích (6.,7. třída i 8.,9. třída) vybojovala 1. místa a kvalifikovala se do okresního finálového turnaje, který se uskuteční v jarních měsících příštího roku.

Chlapcům se tolik nedařilo, ale na hřišti bojovali a byli rádi, že se konečně mohou zúčastnit sportovního turnaje. Děkujeme všem našim reprezentatům za předvedené výkony a dívkám budeme držet palce v dalším kole.

• Výlet do iQLandie Liberec

• Žáci 6.B a 5.A navštívili v pátek 19.11. iQLandii v Liberci a také se zúčastnili komentovaného promítání Sluneční soustavy v iQPlanetáriu. Prohlédli si všechny expozice, které science centrum nabízí a zažili vědu na vlastní kůži - vyzkoušeli laparoskopickou operaci nebo pumpování srdce, ovládali robota a povídali si s ním, zažili zemětřesení a vichřici, viděli "mini" tornádo, obalili se obří bublinou, vyzkoušeli vesmírné vozítko Mars Rover,  seděli v přistávacím modulu Sojuz 28, zkusili, jaké to je být nevidomý, proměnili se v pohon pračky, vyzkoušeli si, jak hlasitě dokáží zakřičet a mnoho dalšího :)

• Den laskavosti

• V rámci "dne laskavosti" žáci ve školním klubu vyrobili dárečky pro klienty Hospice Sv.Štěpána v Litoměřicích. Dárečky převzal přímo od žáků, personál hospice.

• Kresby našich žáků v knihovně.

• Knihovna K.H. Máchy v Litoměřicích vystaví, ve svých prostorách od 12.11. v otevírací době, kresby našich žáků, které se váží k tématice svatého Martina. Děti se tak budou moci na své výtvory přijít podívat třeba s rodiči či prarodiči. Výstava potrvá přibližně do poloviny prosince.

• Žáci na bruslích

• Po dlouhé době se vrátilo oblíbené bruslení na zimním stadionu. Hned první nabídku využili žáci z tříd 2.B, 5.A, 5.B, 8.A, 8.B a 9.A. Děti se zdokonalují v bruslení nebo začínají s prvními bruslařskými krůčky. Každopádně si to všichni užívají a využijí i další nabízené termíny. Pro naši školu jsou vyčleněny v lichých týdnech pondělky (8:00 – 9:30 h) a v sudých týdnech středy (12:00 – 13:30 h).

• Halloween

• Halloweenské odpoledne ve školním klubu a ve školní družině bylo plné soutěží, her a také taneční diskotéky. Nechyběla ani ochutnávka dobrot např. dračí prsty nebo strašidelná limonáda.

• Nejlepší běžci jsou žáci z Havlíčkovky

• Ve středu 13. října se konalo okresní kolo v přespolním běhu v krásném zámeckém parku v Ploskovicích. Dorazilo sem více jak deset škol z Litoměřic, Roudnice nad Labem, Terezína či Lovosic.  Naši chlapci se konkurence nezalekli a obsadili dvě první místa v týmových soutěžích! První zlato vybojovali pro naši školu v kategorii II. (4.a 5.třída) žáci Václav Rybář ze 4.B a kluci z 5.A Kristián Hájek, Gurtpreet Singh, Tadeáš Branke a Kryštof Branke, který se navíc umístil na krásném druhém místě v kategorii jednotlivců. Druhé zlato v týmovém závodě přidali chlapci v kategorii III. (tedy žáci ze šestých a sedmých tříd) ve složení Matyáš Tvrzník 6.A, Tomáš Talpa 7.A, Tomáš Trousil 7.A, Jan Hlavnička a Jakub Hlavnička ze 7.B. Gratulujeme a děkujeme žákům za výbornou reprezentaci naší školy.

• 5.B na ozdraváku

• Žáci 5.B se vydali s paní učitelkou Romovou na ozdravný pobyt do Kořenova. Mají připravený pestrý program, když mimo jiné navštívili muzeum skla nebo muzeum Jizerka. Také zjistili co je kouzlo lesa a jak po takovém výletě chutná oběd. Nechyběla ani návštěva cukrárny. Vůbec se jim nestýská :-).

• Volby do školního parlamentu

• Žáci druhého stupně v hodinách občanské výchovy probírají volby do poslanecké sněmovny. Na vlastní kůži si zkusili volit v rámci třídních voleb do školního parlamentu.

• Výstava středních škol

• Ve dnech 5. - 6. 11. 2021 se na Výstavišti Zahrada Čech uskuteční akce s názvem VÝSTAVA ŠKOL aneb VZDĚLÁNÍ BUDOUCNOSTI, kterou pořádají Městská kulturní zařízení v Litoměřicích.

Od 8 do 17 hodin se zde budou prezentovat střední školy a učiliště. Cílem této výstavy je pomoci dětem a jejich rodičům při výběru studia a přípravě na budoucí povolání.

• Dny řemesel a cyklovýlet

• Žáci 9. tříd měli pestrý program. Část jich vyrazila s paní učitelkou Hajnou na Střední školu pedagogickou, hotelnictví a služeb na akci "Dny řemesel". Žáci měli tak možnost prohlédnout si školu, vyzkoušet si jednotlivá řemesla a zároveň zasoutěžit. Druhá skupina vyrazila s panem učitelem Markvartem na cyklovýlet do Ústí n.L., jako náhrada za zrušený Cyklopeloton. Předvedli skvělý výkon když urazili 50 km!