• Škola hrou v podání 3.B

• Zábavnou formou může probíhat výuka českého jazyka, matematiky, výtvarné výchovy i tělesné výchovy v plaveckém bazénu.

• Informační technologie ve výuce

• Žáci 4.B v hodinách Informačních a komunikačních technologií řeší, podle aplikace Emil, informatické úkoly a rozvíjejí své informatické myšlení.

• Medaile z basketbalových turnajů

• Ve středu a ve čtvrtek se konaly okresní turnaje v basketbale pro žáky a žákyně druhého stupně. V kategorii III. (6.-7.třída) naše žákyně obsadily třetí místo a mladší žáci získali dokonce stříbrnou medaili. V kategorii IV., starší žáci (8.-9.třída), obsadili naši kluci také druhé místo. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

• Školní fórum

• V rámci projetku Zdravého města Litoměřice se v naší škole dnes koná diskusní setkání žáků naší školy se zástupci města, v čele s místostarostou Mgr. Jiřím Adámkem. Zástupci jednotlivých ročníků diskutují nejen o své škole, ale i problematice našeho města. Pro politiky je pohled mladých vítanou inspirací, kam zaměřit svou pozornost při zlepšování kvality života v našem městě.

• Zápis do 1.třídy - elektronická přihláška

• Na webové stránce školy - https://zshavlickova.edupage.org/register/ - je možné vyplnit přihlášku k zápisu dítěte do 1. třídy nebo pro zařazení do přípravné třídy.

K zápisu se dostaví rodiče 18. nebo 19. dubna 2023 (vždy 14:00 - 17:00h) s dětmi, jejichž dítě do 31. 8. 2023 dovrší 6 let věku. Na přání rodičů je možno se dostavit k zápisu i tehdy, když dítě dovrší 6 let v období od 1. 9. do 31. 12. 2023. Rozhodnutí o přijetí takového dítěte je na řediteli školy, který posoudí zralost pro školní docházku také na základě vyšetření v pedagogicko – psychologické poradně.

Pro zařazení dítěte do PT je nutné doložit doporučující stanovisko poradenského pracoviště a zprávu dětského lékaře o odkladu.

• Projektový den - ekosystém lesa

• Šesté třídy se v rámci projektu "Ekosystém lesa" zúčastnily přírodovědného dopoledne ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Sever. Jednalo se o terénní program na Mostné hoře v Litoměřicích zaměřený na smyslové pozorování  stromů, jejich tvaru, strukturu kůry a plodů. Na smyslovou orientaci v lesním terénu a na vzájemnou sounáležitost žáků v pracovních skupinách.  Terénní program byl zajímavou a přínosnou alternativou k získání nových poznatků a upevnění učiva z přírodopisu pro 6. třídy. Děkujeme Kateřině Simajchlové za perfektní organizaci přírodovědného programu. V březnu v rámci probíhajícího projektu navštívíme zoocentrum s lesními živočichy, které v současné době v přírodopisu probíráme.

• Další zážitky z lyžáku

• Družstvo Žluťáků vyrazilo v pondělí na velké sjezdovky, v úterý všechny čekal výcvik na běžkách a odpoledne turistický výlet do Pece. Večer je vyhrazen nejen vědomostním soutěžím.

• Lyžák odstartoval

• Posíláme pozdrav z Pece pod Sněžkou. Žáci byli rozděleni do skupin - Žluťáci, Jahody a Sněhuláci a s odhodláním se pustili do lyžařského a snowboardového výcviku.

• Naši borci veslovali pro 2.místo

• Tradiční přebor litoměřických škol na veslařských trenažerech přinesl vyrovnané souboje od 4. do 8.ročníků. V konkurenci 6 základních škol se v celkovém hodnocení umístila naše škola na stříbrné příčce. Ve svých rozjížďkách si pak nejlépe vedli tito naši "veslaři": Tymur Horbenko, Sofie Dygrýnová (oba 4.B), Gurpreet Singh (6.A), Marek Homola (7.A) a Filip Kuchař (8.A), kteří zvítězili a získali zlaté medaile. Děkujeme i všem dalším závodníkům, kteří přispěli k výbornému výsledku.

• Kurz předškolák

• Kurz Předškolák je určen dětem předškolního věku. Žáci se zábavnou formou učí znalosti a dovednosti potřebné k zápisu do 1.třídy, procvičujeme znalosti z MŠ a rozvíjíme je. Střídáme pohyb a grafomotorické úkoly. Děti si zvyknou na prostředí školy, řád, paní učitelky, spolužáky a úkolové situace. Dochází ke snadnější adaptaci na školu.

Kurz vedou zkušení pedagogičtí pracovníci.  Kurz je organizován každé pondělí 15:00 - 16:00 h v těchto termínech:

20. února 2023, 27. února 2023, 6. března 2023, 13. března 2023, 20. března 2023, 27. března 2023 a 3. dubna 2023.

lenka.vachova@centrum.cz

Do přihlášky uveďte jméno, příjmení a rok narození dítěte.

• Mistrem florbalové ligy se stal tým 8.B

• 1.ročník florbalové školní ligy ukončil superfinálový duel mezi vítězem skupiny Basic a vítězem skupiny Elite - Best team 7.B a Potrati 8.B. Putovní pohár, do ročního držení, nakonec získali hráči z 8.B, kteří museli ukázat všechen um a proti houževnatému Best teamu zvítězili 8:4.

Po základní části byli vyhlášeni i nejlepší střelci a brankáři. Ve skupině 6.-7. tříd získal ocenění Václav Duraj (7.B) za vstřelení 40 branek v 6 utkáních, nejúspěšnější brankářkou byla vyhlášena Bára Tajčová (7.B), když měla průměr 3,5gólu na zápas. V elitní skupině si také nejlépe vedli zástupci finálového týmu, nejlepším střelcem se stal Nicolas Havlíček (8.B) s 21 brankami, nejúspěšnejším gólmanem byl vyhlášen Samuel Demeter (8.B) s průměrem 4,6 branky na zápas.

Zápasy florbalové školní ligy přinesly zajímavé duely a soutěž gradovala v lednovém play-off, které přineslo velmi kvalitní florbalové bitvy. Černou kaňkou jsou ovšem 2 utkání která musela být kontumována, jelikož tým z 9.A nenastoupil do finálové série proti týmu 8.B!

Florbalová školní liga si jistě najde místo i v příštím školním roce. Děkujeme rozhodčím a pomocníkům u časomíry.

• Vaření sedmáků

• V rámci předmětu Člověk a svět práce si žáci 7. tříd v tématické hodině "mezinárodní kuchyně" připravili gruzínské chačapuri se sýrem, vietnamské jarní závitky, americké corn dogy a francouzské palačinky. Bravo!

• 4.A při dopravní výchově

• Žáci 4.A se teoreticky připravovali při dopravní výchově, aby v další části mohli získat průkaz cyklisty. Před tím se posilnili, když ochutnali exotické ovoce.